DigimonTR Forum
Megaupload hakkında... Images10
DigimonTR Forum
Megaupload hakkında... Images10

DigimonTR Forum

Digimon TR - Türkiye'nin En BÜYÜK Digimon Forumu

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Megaupload hakkında...

5 posters
YazarMesaj
Mototuku
Mega(Son Seviye)
Mega(Son Seviye)
Mototuku

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 866
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 20/09/09
Yaş Yaş : 27
Nereden Nereden : Demon's Castle

Megaupload hakkında... Empty
MesajKonu: Megaupload hakkında...   Megaupload hakkında... Icon_minitimeÇarş. 29 Şub. 2012, 12:57

Evet beyler byanlar geçen gün "Megaupload" a girdim ve karşıma bakın ne çıktı:

Megaupload hakkında... Antipiracyfbiwarning

Bunu paylaştım çünkü forumumuzdaki çoğu dosya Megaupload'dan yüklenmiş ve paylaşılmış. Başta adminimiz ve diğer görevli arkadaşlarım olmak üzere bütün üyelerimize sesleniyorum. Eğer Megaupload'dan yaptığınız paylaşımlar varsa linkleri başka upload sitelerinden uploadlamanızı rica ederim. Eğer ki forumda bu tarz linklere rastlayıp da indiremeyen arkdaşlar olursa onlar da linklerin bulunduğu konuları bu başlık altında paylaşırlarsa işimiz daha da kolaylaşır. Unutmayın, bütün bu uyarı daha çok Digimon paylaşabilmek için. Forumun ayakta kalması içinde palaşımların güncel kalması lazım.

Bana kalırsa, SOPA, PIPA, ACTA gibi interneti sansürlemek adına yapılanların bir parçasının da bu olduğunu düşünüyorum. Neyse, konu ile ilgili bir haberi de sizinle paylaşmak istedim:

Alıntı :
Megaupload Kapandı ve Sahibi Gözaltında!

İnternet ve Dosya paylaşım devi Megaupload'a operasyon yapıldı. Site kapandı ve sahibi göz altına alındı. Suçlamalar ve olanların detayları haberimizde.
20/01/2012 02:00

İnternet ve dosya paylaşım dünyasının dev isimlerinden Megaupload kapatıldı. Dünyadaki 13. popüler site olan Megaupload, SOPA yasasının amacı gibi korsan yazılım sebebiyle kapatıldı ve kurucusu Kim Dotcom gözaltına alındı.

Zaten bir süredir erişim sağlanamayan Megaupload'a, erişim yasağı konulduğu sonradan ortaya çıkmıştı. SOPA yasası nedeni ile büyük internet siteleri kendilerini bilerek bir süreliğine kapatıyorlar. Megaupload da bunlara destek vermişti. Tam da bu sırada savcılar tarafından yapılan baskın akılları karıştırıyor.

ABD Federal savcıları, korsanla mücadele yasasının ihlali sebebiyle Megaupload'a baskın yaptılar. Megauplad içerisindeki korsan yazılımlar ile 500 milyon dolarlık zarara sebebiyet vermekle suçlanıyor. Bu yüzden 175 milyon dolar gelir elde ettiği öne sürülen Kim Dotcom için 45 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

Diğer dosya paylaşım sitelerindeki durum ne olacak merak konusu. Ayrıca bir gerçek karşımıza çıkıyor. ABD, protesto eden büyük siteleri pek takıyormuş gibi gözükmüyor.
http://digiblast.tr.gg/
MERT12
Digital Dünya Sahibi
Digital Dünya Sahibi
MERT12

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 2436
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 07/04/09
Nereden Nereden : Digital Dünyadan

MesajKonu: Geri: Megaupload hakkında...   Megaupload hakkında... Icon_minitimeCuma 02 Mart 2012, 15:09

Mağlesef forumda o kadar megaupload a ait link var ki.bir çoğu gitti bir çoğu kaldı bende indirdiklerimin.Onları yüklemeye kalksak baya uzun sürer.Örnek olarak RAW bölümleri var yabancı siteden alıntı full 6 sezonun.Onları tekrar yüklemek cok uzun sürer.Ama yakında buldugum Megaupload linklerini başka alternatif link bulursam eklerim gördüklerimi.Sizde linkleri kırık gördükleriniz konular varsa bana yada o bölümde görevli olan kişiye mesaj atın.İlgilenelicektir.
https://digimontr.yetkinforum.com
Mototuku
Mega(Son Seviye)
Mega(Son Seviye)
Mototuku

MesajKonu: Geri: Megaupload hakkında...   Megaupload hakkında... Icon_minitimeCuma 02 Mart 2012, 20:38

Ama bu durum forumun sürekliliğini etkileyebilir. En azından şu upload işini şöyle 10-15 kişiye (bulamadık 5-6 kişi de olur) yayarsak linkleri kurtarabiliriz. Zaten RAW bölümler Megaupload ise damardan yemişiz bir kere... Sad
Akherousia
Digimon Eğitmeni
Digimon Eğitmeni
Akherousia

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 2158
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 11/07/09

MesajKonu: Geri: Megaupload hakkında...   Megaupload hakkında... Icon_minitimeCuma 02 Mart 2012, 20:52

Amerika çekti fişimizi. Megaupload kapanınca diğer sitelerde kısıtlamalara gitti, verilerinin çoğunu boşalttı. Başta uygun görünen rapidshare'di. Onlarda free indirmede kıstılamaya gitti, megaupload kapanmadan önce bekleme/indirme sınırı olmadan minimum 400/500 kb ile indirme yapılabilirken, bu olaylardan sonra herkes tekrar eski efsaneye hücum edince (Razz) download hızını 55 kb'ye kadar düşürdüler. Eğer tekrar yükleme olacaksa rapidshare'i tercih etmem, download hızı free kullanıcılar için felaketin altına düştüğü için. =P Benim şu sıralar favorim mediafire. Aynı anda sınırsız yükleme yapılabiliyor. Tek bir link indirildiği zaman 300'den aşağıya inmiyor. Tabii bu sizin net bağlantınızlada da ilgili. Ama gördüğüm siteler içerisinde en iyisi. Bir diğeride wupload, o da fena sayılmaz iyi bir alternatif olur. Tabii bana kalsa komple bütün verileri torrente atardık ama bunun için mevcut net bağlantımızın yeteceğini sanmıyorum. En azından ülkemizin ortalama internet bağlantısıyla şimdilik bu hayal gibi bir şey. Very Happy
Mototuku
Mega(Son Seviye)
Mega(Son Seviye)
Mototuku

MesajKonu: Geri: Megaupload hakkında...   Megaupload hakkında... Icon_minitimeCuma 02 Mart 2012, 20:56

Akherousia demiş ki:
Amerika çekti fişimizi. Megaupload kapanınca diğer sitelerde kısıtlamalara gitti, verilerinin çoğunu boşalttı. Başta uygun görünen rapidshare'di. Onlarda free indirmede kıstılamaya gitti, megaupload kapanmadan önce bekleme/indirme sınırı olmadan minimum 400/500 kb ile indirme yapılabilirken, bu olaylardan sonra herkes tekrar eski efsaneye hücum edince (Razz) download hızını 55 kb'ye kadar düşürdüler. Eğer tekrar yükleme olacaksa rapidshare'i tercih etmem, download hızı free kullanıcılar için felaketin altına düştüğü için. =P Benim şu sıralar favorim mediafire. Aynı anda sınırsız yükleme yapılabiliyor. Tek bir link indirildiği zaman 300'den aşağıya inmiyor. Tabii bu sizin net bağlantınızlada da ilgili. Ama gördüğüm siteler içerisinde en iyisi. Bir diğeride wupload, o da fena sayılmaz iyi bir alternatif olur. Tabii bana kalsa komple bütün verileri torrente atardık ama bunun için mevcut net bağlantımızın yeteceğini sanmıyorum. En azından ülkemizin ortalama internet bağlantısıyla şimdilik bu hayal gibi bir şey. Very Happy

Evet, diğer bir çok upload sitesinden ziyade Mediafire'ın arayüzü çok daha kolay, internetle pek içli dışlı olmayanlar için bile uygun. Ben de öneririm. Rapid işine gelince... Bırakın burayı, bir çok forumda kimse rapid linki istemiyor. Örneğini çok gördüm Smile
guilmon
Çevirmen
Çevirmen
guilmon

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 762
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 07/07/10
Yaş Yaş : 31
Nereden Nereden : mardin

MesajKonu: Geri: Megaupload hakkında...   Megaupload hakkında... Icon_minitimeC.tesi 03 Mart 2012, 13:43

rapidle sık karşılaşıyorum .Ama artık fileswap ve torent tercih ediliyor.
Sphynxinator
Grafiker
Grafiker
Sphynxinator

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 529
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 22/11/09
Yaş Yaş : 29
Nereden Nereden : Antalya

MesajKonu: Geri: Megaupload hakkında...   Megaupload hakkında... Icon_minitimePaz 04 Mart 2012, 20:04

Yuh ya, sonunda bu saçKötü Söz kullandımığı da gördük ya. Sad

Megaupload hakkında...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Sitenin adı hakkında...
» Sitenin Teması Hakkında...
» Digimon Battle Hakkında...
» aang01 ve Hesapları Hakkında
» Rep Sisteminin Kaldırılması Hakkında Anket.