DigimonTR Forum
Digimonun Yasaklama Sebebi İşte Bu! Bakın !!! - Sayfa 2 Images10
DigimonTR Forum
Digimonun Yasaklama Sebebi İşte Bu! Bakın !!! - Sayfa 2 Images10

DigimonTR Forum

Digimon TR - Türkiye'nin En BÜYÜK Digimon Forumu

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Digimonun Yasaklama Sebebi İşte Bu! Bakın !!!

+14
Mehmon
slant
taichi kamiya
Mototuku
Erginksk
legend009_009
iron_boy
LordReal
SonerESC
BlackWargreymon
Akherousia
Akbar
nexttonext
MERT12
18 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2
YazarMesaj
MERT12
Digital Dünya Sahibi
Digital Dünya Sahibi
MERT12

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 2436
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 07/04/09
Nereden Nereden : Digital Dünyadan

Digimonun Yasaklama Sebebi İşte Bu! Bakın !!! - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Digimonun Yasaklama Sebebi İşte Bu! Bakın !!!   Digimonun Yasaklama Sebebi İşte Bu! Bakın !!! - Sayfa 2 Icon_minitimeC.tesi 22 Ağus. 2009, 11:59

Konunun ilk mesajı :

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
RTÜK tarafından yasaklanarak yayından kaldırılan Pokemon'a benzeyen Digimon, ebeveynlerin tepkisini çekti. RTÜK'ü arayan vatandaşlar, üzücü olaylar yaşanmadan Digimon'un da kaldırılmasını istedi.
Pokemon adlı çizgi filmin yasaklanmasının ardından ebeveynler, Kanal D'de yayınlanan Digimon adlı çizgi filmden de şikayet etmeye başladılar. RTÜK'ün telefonla şikayet hattı Alo-RTÜK 178'e Digimon ile ilgili çok sayıda şikayet geldi. RTÜK'ün Digimon ile ilgili rapor hazırlanmasını istediği ve bu çizgi filmin de yasaklanmasını isteyebileceği belirtiliyor.
ATV'de yayınlanan Pokemon anne-babaların tepkisine neden olmuştu. Hatırlanacağı gibi, kendilerini çizgi filmdeki kahramanların yerine koyan bazı çocuklar apartmanlardan uçmaya kalkarak ağır şekilde yaralanmıştı. Kamuoyundan gelen tepkiler ve Sağlık Bakanlığı'nın hazırldığı rapor üzerine RTÜK, ATV'ye Pokemon ile ilgili ceza vermiş, ATV de bu çizgi filmi yayından kaldırmak zorunda kalmıştı.
Digimon Pokemon'dan farksız
Kanal D'de yayınlanan Digimon'un da Pokemon'dan farksız olmadığı belirtiliyor. Alo-RTÜK 178'i arayan vatandaşlar Pokemon'un benzeri olan Digimon'un üzücü olaylara neden olmadan yayından kaldırılmasını istiyor. Alo-RTÜK hattını arayan vatandaşlar, "Pokemon gibi şiddet içeren bu filmin yayınlanmasını istemiyorum", "Çocuk gelişimi açısından sakıncalı olan bu çizgi filmi kaygı ve endişe ile izledim", "Çocuk gelişimi açısından sakıncalı buluyorum", "Pokemon kadar şiddet içeren bu çizgi film yayından kaldırılsın" gibi mesajlar bıraktılar. Alo-RTÜK hattını arayan bir çocuk ise "Ben okuldayken başlıyor. İzleyemiyorum. Ben evdeyken yayınlansın" şeklinde mesaj bıraktı. RTÜK'ün, Digimon ile ilgili Sağlık Bakanlığı'ndan isteyeceği görüşün neticesine göre, bu çizgi filmin de yayından kaldırılmasını isteyebileceği belirtiliyor.

Gazeteden ARŞİV Haber Wink (2003-2004)

Ben bu vatandaşları döverim ya Very Happy
https://digimontr.yetkinforum.com

YazarMesaj
culumon
Baby(Bebek Seviyesi)
Baby(Bebek Seviyesi)
culumon

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 9
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 02/05/14

MesajKonu: Geri: Digimonun Yasaklama Sebebi İşte Bu! Bakın !!!   Digimonun Yasaklama Sebebi İşte Bu! Bakın !!! - Sayfa 2 Icon_minitimeC.tesi 03 Mayıs 2014, 16:36

yani herşey bi tane kendini pikachu sanan mal için miydi?
hayır onu da becerememiş pikachu uçamaz Sad
pokemon bazı kanallarda vardı görmüştüm ama digimon hiç görmedim ki aslında hiç türkçe izleyip görmemiştim görmüşsemde hatırlamıyorum
Darkero
Baby(Bebek Seviyesi)
Baby(Bebek Seviyesi)
Darkero

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 3
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 22/05/12

MesajKonu: Geri: Digimonun Yasaklama Sebebi İşte Bu! Bakın !!!   Digimonun Yasaklama Sebebi İşte Bu! Bakın !!! - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı 19 Ağus. 2014, 16:08

gülünç çizgifilm yasaklayan ilk ülkeyiz herhalde. aslında parayı veren düdüğü çalıyor. pokemon'u disney xd veriyor

Digimonun Yasaklama Sebebi İşte Bu! Bakın !!!
2 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2
 Similar topics
-
» ESAS ŞUNLARA BAKIN Bİ DOĞAYA BAKIN!!!(Beğeğnenler ve kullananlar lütfen +rep...)
» Digimonun türkçe bölümleri için
» Digimonun En iyi Sitesi ise Neden Reklamdan Geçilmez?
» LÜTFEN BAKIN!!!!!(Söyleyene +rep!)
» Sezonlar hakkında bir bakın