DigimonTR Forum
Ve beklenen haber; Digimon 6. Sezon Yayın Duyurusu!! Images10
DigimonTR Forum
Ve beklenen haber; Digimon 6. Sezon Yayın Duyurusu!! Images10

DigimonTR Forum

Digimon TR - Türkiye'nin En BÜYÜK Digimon Forumu

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Ve beklenen haber; Digimon 6. Sezon Yayın Duyurusu!!

+13
karad
omegamon
duke_crimson
BUMZBUMZ
GaRuRuMoN
MERT12
SHis
floodman
mukak
Examon
Piedmon
Mototuku
Akherousia
17 posters
Sayfaya git : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sonraki
YazarMesaj
Akherousia
Digimon Eğitmeni
Digimon Eğitmeni
Akherousia

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 2158
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 11/07/09

Ve beklenen haber; Digimon 6. Sezon Yayın Duyurusu!! Empty
MesajKonu: Ve beklenen haber; Digimon 6. Sezon Yayın Duyurusu!!   Ve beklenen haber; Digimon 6. Sezon Yayın Duyurusu!! Icon_minitimePaz 02 Mayıs 2010, 19:03

Forumumuzda uzun uzun tartıştığımız ''6. sezon gelecek mi?'' ''Geliyor mu?'' gibi sorularla birbirimizi yediğimiz şu günlerde, Toei şirketi bombayı patlattı. 6. sezon geliyor. Very Happy

Yeni serinin adı;

Digimon Xros Wars = デジモンクロスウォーズ Dejimon Kurosu Wōzu),

Ve beklenen haber; Digimon 6. Sezon Yayın Duyurusu!! Digimoncrosswars
Ve beklenen haber; Digimon 6. Sezon Yayın Duyurusu!! Topics02b
Ve beklenen haber; Digimon 6. Sezon Yayın Duyurusu!! Topics02a

http://digimon.net/ (Digimon serilerinin resmi sitesi.)

http://www.toei-anim.co.jp/tv/digimon_xw/ (6. sezonun resmi sitesi.)

Seri hakkında ilk haber geçen ay verilmiş. Haziran ayında, yeni serinin karakterleri ve konusu hakkında bilgiler verilecek, ve 6 Temmuz 2010'da yayına başlayacak. Tüm Digimon hayranlarına hayırlı ve uğurlu olsun. Very Happy

http://www.toei-anim.co.jp/tv/digimon_xw/ (Bu siteden 6. sezon hakkında ''yakında'' eklenecek olan bilgilerden haberdar olabilirsiniz)

http://digimon.wikia.com/wiki/Digimon_Xros_Wars (Buradan da tarihler ve ufak tefek bilgiler edinebilirsiniz. Very Happy)

Animeden değil, Digimon'un yeni çıkıcak oyunundan kısa bir video

Karakterler

Başrol Karakter; Kudo Taiki, 13 yaşında. Digimon'u; Shoutmon (http://wikimon.net/images/4/44/Shoutmon.jpg)

Akari Hinomoto: (Afişte Taiki'nin sağında kalan kızıl saçlı dişi karakter)

Zenjirou Tsurugi: (Afişte Taiki'nin solunda kalan eleman. Very Happy)

Kiriha Aonuma: (Sarı Saçlı Karakter, Digimon'u Greymon)

Nene Amano: (Sağ Üstteki Dişi Karakter)

Serinin Yönetmeni;Tetsuya ENDO えんどう てつや

Tetsuya Endo'nun daha önce yönetmenlik yaptığı animeleri görmek isteyenler yandaki adrese tıklasınlar; http://www.animenewsnetwork.com/encyclopedia/people.php?id=2232

Serinin Senaristi; Riku SANJO 三条 陸

Riku Sanjo'nun daha önce senaryosunu yazdığı anime ve mangaları görmek isteyenler yandaki adrese tıklasınlar; http://www.animenewsnetwork.com/encyclopedia/people.php?id=9755

Serinin Karakter Çizeri; Akihiro ASANUMA 浅沼 昭弘

Akihiro Asanuma'nın daha önce tasarladığı karakterleri ve yönetmenlik yaptığı animeleri görmek isteyenler yandaki adrese tıklasınlar; http://www.animenewsnetwork.com/encyclopedia/people.php?id=4491

Yeni Digivice

Ve beklenen haber; Digimon 6. Sezon Yayın Duyurusu!! Digimon_xros_loader_toy

BUNDAN SONRAKİ BİLGİ WAR-GREYMON'A AİTTİR...

Bu arada yeni bişey öğrendim bakın şimdi:

(X:Xross Evrimi)

Shoutmon -X- Dorurumon = Doruru Cannon
Shoutmon -X- Ballistamon = Shoutmon X2
Shoutmon -X- Ballistamon -X- Dorurumon -X- Starmon [-X- Pickmon] = Shoutmon X4

Doruru Cannon ve Shoutmon X2'nin resimleri elimde yok ama size Shoutmon X4'ü ve Pickmon'un ne olduğunu göstrebilirim.

Ve beklenen haber; Digimon 6. Sezon Yayın Duyurusu!! Shoutmonx4aklama

Sonuca bağlarsak Starmon ve Pickmon SHoutmon X4'ün klıcını oluşturuyorlar. Shoutmon, Ballistamon ve Dorurumon ise vücudunu...

Ayrıca Cutemon isimli yeni bir digimonun müjdesini aldım! Bir de unutmadan size takımları da göstereyim.

Ve beklenen haber; Digimon 6. Sezon Yayın Duyurusu!! Digimonxroswarsaklama

Kahverengi olanlar "Twilight Takımı" (Yani o dişi olanın Wink )
Maviler "Blueflare Takımı" (Yamato'nun kayıp kuzeni Wink )
Kırmızılar da "Xross HearthTakımı"

Ayrıca Twilight'ta Minotormon da var. Ama bu resimde gösterilmemiş. Ve beklenen haber; Digimon 6. Sezon Yayın Duyurusu!! Monitermon

Yeni Haber! :

Yeni bir tarama Digimon Xros Wars'ın ilk bölümünün gerçek ismini ortaya çıkardı:

"Taiki, Going to Another World!"
(タイキ、異世界へ行く! Taiki, Inosekai he Iku!)
"Taiki, Başka Bir Dünyaya Gitmek!"

"Soğukkanlı, olağanüstü reflekslere sahip Taiki, yumuşak kalpli biri ve birileri yardım isteyince "hayır" diyemeyen biridir. Çeşitli spor kulüplerinde yer alır.

Basketbol kulübünü bitirince; Taiki, Zenjirou'ya Kendo Kulübünde dövüşmek için meydan okur. Ama bu, çocukluk arkadaşı Akari tarafından durdurulur.Sonra, Taiki birden bir melodi duyar, hiçliğin dışından. Ve müzikal nota şeklinde bir ışık farkeder. Onu daha dikkatli dinleyince bir erkek çocuğunun melodiye karışmış zayıf nefesini duyar. Çocuğun sözleri onu şoke eder. "Yakında öleceğim", Taiki, çocuğu kurtarmak için sesin kaynağını aramaya başlar.Taiki'yi arkadan takip eden Akari ve Zenjirou, Kasabanın ortasındaki bir binanın tepesine bir arabanın çarpmasına şahit olurlar. Ama nasılsa ne araba ne de bina zarrar görür. Hemen sonra, araba dijital bir ışıkla Taiki ve diğerlerinin tam üstüne düşer. Ancak çocuğun sesini dinlemeleri sayesinde, tehlikeden vaktinde kaçarlar.Bunun üstüne, Taiki birinin sesini duyar "Çocuğu kurtarmak istiyorsan, Önünde beliren ışığın rehberliğini takip et". Taiki, adı Xros Loader (Xros Yükleyici) olan bu ışığa dokununca, siber bir tünele benzeyen dijital boşluğun içine savruldu. Orada, Dijital Dünya'da, gizemli diğer dünyada, Taiki ve diğerlerinin önünde devasa bir Digimon vardı, Mammon.”

Kaynak: Wikimon
Çeviren: War-Greymon
(BİLGİLERİ VERNE:WAR-GREYMON ARKADAŞIMIZA TEŞEKÜRLER)

En son Akherousia tarafından Cuma 14 Eyl. 2012, 12:04 tarihinde değiştirildi, toplamda 14 kere değiştirildi
Mototuku
Mega(Son Seviye)
Mega(Son Seviye)
Mototuku

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 866
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 20/09/09
Yaş Yaş : 27
Nereden Nereden : Demon's Castle

MesajKonu: Geri: Ve beklenen haber; Digimon 6. Sezon Yayın Duyurusu!!   Ve beklenen haber; Digimon 6. Sezon Yayın Duyurusu!! Icon_minitimePaz 02 Mayıs 2010, 19:13

ben bunu digimonun almanca bir sitesinde görmüştüm. bu ne diyodum. karakterler biraz robotça ama güzele benziyor. Arkadaki armageddemon tarzı şey ve omegamona benzeyen tip çok güzel.
http://digiblast.tr.gg/
Akherousia
Digimon Eğitmeni
Digimon Eğitmeni
Akherousia

MesajKonu: Geri: Ve beklenen haber; Digimon 6. Sezon Yayın Duyurusu!!   Ve beklenen haber; Digimon 6. Sezon Yayın Duyurusu!! Icon_minitimePaz 02 Mayıs 2010, 19:15

Digimonlar arasında Greymon'un da olduğu bilgisi vardı. Afişteki ona benziyor. Biraz üzerinde değşiklik yapmış olabilirler. Smile Yabancı forumlarda bu resimi koymuşlar, üzerinde tepişip duruyorlar. Very Happy

Ve beklenen haber; Digimon 6. Sezon Yayın Duyurusu!! I76449_digimon2
Piedmon
In Trainig(Eğitim Seviyesi)
Piedmon

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 242
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 04/11/09
Nereden Nereden : File Island

MesajKonu: Geri: Ve beklenen haber; Digimon 6. Sezon Yayın Duyurusu!!   Ve beklenen haber; Digimon 6. Sezon Yayın Duyurusu!! Icon_minitimePaz 02 Mayıs 2010, 19:35

bunun gazıyla digimon dünyada yeniden yayılır ve belki de bizim ülkeye lisans verebilirler içtenlikle söylemek istiyorum ki hiç böyle birşey beklemiyordum...bence mutlaka TR dublaj yayınlanacak Türkiye'de başlıkta şu

Çocukların 2001 yılında büyük bir keyif ve dikkatle izledikleri Digimon’un Eski bölümleri dahil olmak üzere 1 Haziran 2010’dan itibaren yine Kanal D ekranında. 3-13 yaş grubunu eğlendirirken eğitmeyi amaçlayan Digimon, Japonya kökenli olmasına rağmen Avrupa ve Amerika’da da en çok izlenen çizgi filmler arasında.

gerçekten sevindim 6. sezon tüm dünyada gene yayılır ve bence 1. sezonu da yayınlarlar mutlaka e-mailde atarız diğer sezonlar için harbiden sevindim ya xD
Akherousia
Digimon Eğitmeni
Digimon Eğitmeni
Akherousia

MesajKonu: Geri: Ve beklenen haber; Digimon 6. Sezon Yayın Duyurusu!!   Ve beklenen haber; Digimon 6. Sezon Yayın Duyurusu!! Icon_minitimePaz 02 Mayıs 2010, 19:55

Umarım ilk 2 sezon gibi dünya çapında iyi bir reyting yakalar, aksi taktirde bizim buralarda yayınlanması zorlaşır. Çünkü bizimkilerin arayıpta bulmaları asırlar sürer, anca 6. sezon kendini göstericek, bak bende iş var, reyting var. Very Happy He bir de öğleden sonra yayınlanan saçma sapan programları postalamaları gerek. :@
Piedmon
Piedmon

MesajKonu: Geri: Ve beklenen haber; Digimon 6. Sezon Yayın Duyurusu!!   Ve beklenen haber; Digimon 6. Sezon Yayın Duyurusu!! Icon_minitimePaz 02 Mayıs 2010, 22:00

ya napayım 6. sezonu o ilk 2 sezonu TR izlemem için bir araç bana göre 1 ve 2 nin yerini hiç bi sezon tutamaz (bana göre ama büyük konuşmamış olayım gene de)
Akherousia
Digimon Eğitmeni
Digimon Eğitmeni
Akherousia

MesajKonu: Geri: Ve beklenen haber; Digimon 6. Sezon Yayın Duyurusu!!   Ve beklenen haber; Digimon 6. Sezon Yayın Duyurusu!! Icon_minitimePaz 02 Mayıs 2010, 22:16

Eğer 6. sezon ülkemizde yayınlanırsa, otomatik olarak Digimon'un yayın hakları alınmış olur. Ve böylece ilk sezonlarda tekrar yayına girebilir. (tabii telifi alan şirket yayınlamak isterse, işte o zaman mesaj yağmuruna tutarız onları Very Happy) . Şimdiki durumu düşünürsek ülkemizde yayına girmesi en geç 1 sene sonra olabilir. Çünkü şu ana kadar hiç bir güncel anime ya da çizgi-film yayınlanmadı ülkemizde. Anca bu yayınlar bittikten 1 sene sonra geldi. Misal ilk sezon Japonya'da 1999 yılında yayınlandı, bizde 2000, ikinci sezon 2000 yılında yayınlandı, bizde 2001. Very Happy Yanlış hatırlamıyorsam 1. sezon 2 defa yayınlanmıştı.

6. sezonun yayın hakları alınmalı ki diğer sezonların yayınlanması için fırsat doğsun. Twisted Evil

Aslında fotolara bakınca, ben de pek o ''Digimon'' havasını göremiyorum. Sebebi belki de çizimler yüzündendir. Malum, artık animeler bilgisayar destekli yapılıyor. İlk 3 sezon kağıt üzerine çizimdi. Digimon'larıda pek gözüm tutmadı ama yine de şans vericem. Hele senaryosunu Chiaki Konaka yazdıysa ve Mamoru Hosoda yönettiyse kesin izlerim. Very Happy İlk üç sezon konuları bu heriflerin elinden çıkmıştı. Umarım yine öyle olmuştur.
Piedmon
Piedmon

MesajKonu: Geri: Ve beklenen haber; Digimon 6. Sezon Yayın Duyurusu!!   Ve beklenen haber; Digimon 6. Sezon Yayın Duyurusu!! Icon_minitimePtsi 03 Mayıs 2010, 11:51

yönetenler ve yazanlar konusunda haklı olabilirsin ilk üç sezondaki gibi bu çocugun kafasındada gözlük var xD1
Examon
Digimon Eğitmeni
Digimon Eğitmeni
Examon

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 5061
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 27/02/10
Yaş Yaş : 28
Nereden Nereden : İstanbul

MesajKonu: Geri: Ve beklenen haber; Digimon 6. Sezon Yayın Duyurusu!!   Ve beklenen haber; Digimon 6. Sezon Yayın Duyurusu!! Icon_minitimePtsi 03 Mayıs 2010, 16:44

Harika b,r haber bu. Çok sevindim. Bunu digimon wikia'da görmüştüm ama anlamamıştım. Smile Dmek buymuş. Ayrıca Piedon'un düşüncesine katılıyorum artık yeni çıkan animeleri yayınlıyolar Türkiye'de. Belki de minik bir umut ışıltısı her zmamkinden daha güçlü parlıyor.
Akherousia
Digimon Eğitmeni
Digimon Eğitmeni
Akherousia

MesajKonu: Geri: Ve beklenen haber; Digimon 6. Sezon Yayın Duyurusu!!   Ve beklenen haber; Digimon 6. Sezon Yayın Duyurusu!! Icon_minitimePtsi 03 Mayıs 2010, 17:06

Güzel tespit Piedmon. Very Happy

Mesela Bakugan denilen tırt animeyi postalasınlar 6. sezonu yayınlasınlar. Very Happy
Examon
Digimon Eğitmeni
Digimon Eğitmeni
Examon

MesajKonu: Geri: Ve beklenen haber; Digimon 6. Sezon Yayın Duyurusu!!   Ve beklenen haber; Digimon 6. Sezon Yayın Duyurusu!! Icon_minitimePtsi 03 Mayıs 2010, 17:10

Aynen. %200 Katılıyorum. Smile
Piedmon
Piedmon

MesajKonu: Geri: Ve beklenen haber; Digimon 6. Sezon Yayın Duyurusu!!   Ve beklenen haber; Digimon 6. Sezon Yayın Duyurusu!! Icon_minitimePtsi 03 Mayıs 2010, 19:13

Akherousia demiş ki:
Güzel tespit Piedmon. Very Happy

Mesela Bakugan denilen tırt animeyi postalasınlar 6. sezonu yayınlasınlar. Very Happy

o gözlük digimon'un simgesi adeta görmemek içten bile değil xD
Examon
Digimon Eğitmeni
Digimon Eğitmeni
Examon

MesajKonu: Geri: Ve beklenen haber; Digimon 6. Sezon Yayın Duyurusu!!   Ve beklenen haber; Digimon 6. Sezon Yayın Duyurusu!! Icon_minitimeSalı 04 Mayıs 2010, 15:16

Çok doğru. Harika tespit. Smile
mukak
Ultimate(Mükemmel Seviye)
mukak

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 567
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 16/02/10
Yaş Yaş : 32
Nereden Nereden : BALIKESİR

MesajKonu: Geri: Ve beklenen haber; Digimon 6. Sezon Yayın Duyurusu!!   Ve beklenen haber; Digimon 6. Sezon Yayın Duyurusu!! Icon_minitimeCuma 07 Mayıs 2010, 15:31

Akherousia demiş ki:

katılıyorum.Arkadaşın dediği gibi kanal d de 6sezonda yayınlanır tr olursa pokemon gibi dvd kalite tr dublaj indiririz bi daha iyi olur.
floodman
Rookie(Çocuk Seviye)
Rookie(Çocuk Seviye)
floodman

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 76
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 30/10/09
Nereden Nereden : Kastamonu

MesajKonu: Geri: Ve beklenen haber; Digimon 6. Sezon Yayın Duyurusu!!   Ve beklenen haber; Digimon 6. Sezon Yayın Duyurusu!! Icon_minitimeCuma 07 Mayıs 2010, 20:10

umarım akiyoshi hongo işin içindedir onsuz olmaz.bu arada xros ne demek ve digimonlar neden robot gibi
Akherousia
Digimon Eğitmeni
Digimon Eğitmeni
Akherousia

MesajKonu: Geri: Ve beklenen haber; Digimon 6. Sezon Yayın Duyurusu!!   Ve beklenen haber; Digimon 6. Sezon Yayın Duyurusu!! Icon_minitimeCuma 07 Mayıs 2010, 20:35

Zaten Toei'de altıncı sezon haberini veren Akiyoshi Hongo. Very Happy Diğerleri gibi bununda orijinal hikayesi Hongo'ya ait. Bu arada bu Akiyoshi Hongo denilen eleman Digimon'un yaratıcısı. Digimon'un bütün mangalarını bu herif yazdı/çizdi. Yanlış hatırlamıyorsam üçüncü sezonunda senaryosuna el atmıştı. Very Happy

Xros tam anlamını ben de bilmiyorum. Belkide yazarın kendi uydurduğu bir terimdir. =P Konusu açıklanınca anlarız sanırım ne olduğunu. Very Happy
floodman
Rookie(Çocuk Seviye)
Rookie(Çocuk Seviye)
floodman

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 76
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 30/10/09
Nereden Nereden : Kastamonu

MesajKonu: Geri: Ve beklenen haber; Digimon 6. Sezon Yayın Duyurusu!!   Ve beklenen haber; Digimon 6. Sezon Yayın Duyurusu!! Icon_minitimeCuma 07 Mayıs 2010, 20:42

bu shoutmon önceki sezonlarda varmıydı yoksa direk bu sezondamı olacak
Akherousia
Digimon Eğitmeni
Digimon Eğitmeni
Akherousia

MesajKonu: Geri: Ve beklenen haber; Digimon 6. Sezon Yayın Duyurusu!!   Ve beklenen haber; Digimon 6. Sezon Yayın Duyurusu!! Icon_minitimeCuma 07 Mayıs 2010, 20:55

İlk defa bu sezonda var Shoutmon. Bir üst seviyesi Greymon. (Bildiğimiz Greymon'dan biraz farklı, şöyle bir bakınca daha çok MetalGreymon'un virüs versiyonunu andırıyor) en üst seviyeside Shoutmon X4, afişte görülen Omnimon'a benzer Digimon. Very Happy
Piedmon
Piedmon

MesajKonu: Geri: Ve beklenen haber; Digimon 6. Sezon Yayın Duyurusu!!   Ve beklenen haber; Digimon 6. Sezon Yayın Duyurusu!! Icon_minitimeCuma 07 Mayıs 2010, 21:19

ben bilmem arkadaş kaç senedir türkçe dublaj diye tartışıyoruz Allah nasip ederse bence kesinlikle ilk 3 sezonu Türkçe dublaj izleyebileceğimize inanıyorum...
mukak
mukak

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 567
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 16/02/10
Nereden Nereden : BALIKESİR

MesajKonu: Geri: Ve beklenen haber; Digimon 6. Sezon Yayın Duyurusu!!   Ve beklenen haber; Digimon 6. Sezon Yayın Duyurusu!! Icon_minitimeC.tesi 08 Mayıs 2010, 05:52

İnşallah öyle olur Piedmon.
Examon
Digimon Eğitmeni
Digimon Eğitmeni
Examon

MesajKonu: Geri: Ve beklenen haber; Digimon 6. Sezon Yayın Duyurusu!!   Ve beklenen haber; Digimon 6. Sezon Yayın Duyurusu!! Icon_minitimeC.tesi 08 Mayıs 2010, 09:37

İnşallah. Bence de.
Akherousia
Digimon Eğitmeni
Digimon Eğitmeni
Akherousia

MesajKonu: Geri: Ve beklenen haber; Digimon 6. Sezon Yayın Duyurusu!!   Ve beklenen haber; Digimon 6. Sezon Yayın Duyurusu!! Icon_minitimePtsi 10 Mayıs 2010, 15:45

Yeni serinin Temmuz sonunda figürlerinin ve oyununun satışa çıkması planlanıyormuş. Very Happy

Buradan bir dipnotçuk vereyim. Digimon ülkemizde yayınlanmadan önce, oyuncakları ve oyunları gelmişti. Very Happy
Examon
Digimon Eğitmeni
Digimon Eğitmeni
Examon

MesajKonu: Geri: Ve beklenen haber; Digimon 6. Sezon Yayın Duyurusu!!   Ve beklenen haber; Digimon 6. Sezon Yayın Duyurusu!! Icon_minitimePtsi 10 Mayıs 2010, 16:18

Aaaa, doğru. Smile Umut sanki büyüyor gittikçe...
Piedmon
Piedmon

MesajKonu: Geri: Ve beklenen haber; Digimon 6. Sezon Yayın Duyurusu!!   Ve beklenen haber; Digimon 6. Sezon Yayın Duyurusu!! Icon_minitimePtsi 10 Mayıs 2010, 16:46

ama şimdi digimon 0dan gelmiyor bence 6 yayınlanırsa diğer seriler için baskı yapalım
Examon
Digimon Eğitmeni
Digimon Eğitmeni
Examon

MesajKonu: Geri: Ve beklenen haber; Digimon 6. Sezon Yayın Duyurusu!!   Ve beklenen haber; Digimon 6. Sezon Yayın Duyurusu!! Icon_minitimePtsi 10 Mayıs 2010, 17:02

Hele bi gelsin de... Very Happy

Ve beklenen haber; Digimon 6. Sezon Yayın Duyurusu!!
1 sayfadaki 10 sayfasıSayfaya git : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sonraki
 Similar topics
-
» digimon adventure 1. sezon
» Digimon 6.Sezon Türkiye'ye gelir mi?
» Digimon Xros Wars Yeni Sezon Açılış Müziği
» Xros War Bölüm sayısı ve Yayın Tarihleri.
» intereneti kotalı olana müjdeli haber hellsing