DigimonTR Forum
Allods Online TR Images10
DigimonTR Forum
Allods Online TR Images10

DigimonTR Forum

Digimon TR - Türkiye'nin En BÜYÜK Digimon Forumu

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Allods Online TR

3 posters
YazarMesaj
toronaga16
In Trainig(Eğitim Seviyesi)
toronaga16

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 187
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 19/06/10
Yaş Yaş : 30
Nereden Nereden : Bursa

Allods Online TR Empty
MesajKonu: Allods Online TR   Allods Online TR Icon_minitimeSalı 19 Tem. 2011, 17:11

Resmi Site
http://www.allodsonlinetr.com/

Üyelik Sitesi
http://www.allodstr.com/user/register?site_id=1_173_1260_685_&partner_counter=52

Download
http://www.allodstr.com/download

Rusya’nın en başarılı oyun stüdyolarından olan Astrum Nival tarafından hazırlanan Allods Online yine aynı stüdyo tarafından 90’ların sonunda PC platormu için piyasaya sürülen Rage of Mages serisi taban alınarak geliştirilmiş fantastik bir MMORPG oyunudur. Fantastik öğelerin bilim kurgu unsurlarıyla harmanlandığı destansı bir evrende geçen Allods Online, Rusya’da aldığı ödüllerin yanı sıra birçok online oyun profesyoneli tarafından son zamanların en iyi online oyunlarından biri olarak gö**.

Sarnaut gezegeni bir takım afetler zinciri sonrası parçalara bölünmüştü. Allod adı verilen bu parçalar Astral olarak adlandırılan uzaydaki gizemli bir madde tarafından çevrelenmiş bir şekilde salınmaktaydı. Her bir tarafta üçer ırkın bulunduğu imparatorluk ve ittifak olarak adlandırılan iki güç odağının hakimiyet sürdürdüğü bu evrende üçüncü ve belkide en büyük tehlike, parçalanmış Sarnaut gezegenine açtıkları portallar vasıtasıyla gelen astral yaratıklardı. İmparatorluk ve ittifak kendi görüşleri doğrultusunda bütün ırkları bir araya toplamak ve bu astral tehlikeye tek yumruk olup karşı koymak amacındaydı. Ancak farklı ideolojileri bir araya gelmelerine imkan vermediği gibi aralarındaki çekişmeyi de gün be gün artırıyordu. Allods evreninde işler günden güne daha da tehlikeli bir hal alıyordu...

Sınıflar ve özellikleri

Allods Online, sunduğu 6 ırkın yanı sıra oyuncuya 8 farklı sınıf arasından birini seçme imkanı verir. Seçilen sınıfa göre oyunun ilerleyişi esnasından yüzlerce farklı yetenekten istenenler kazanılan tecrübeye bağlı olarak açılabilir. Oyundaki sınıflar şunlardır...

Savaşçı

Allods Online'da bulunan sınıflar arasındaki yakın dövüş uzmanıdır. Tapınak Şövalyesinin aksine daha hızlı saldırıları
tercih eder. Buna rağmen aynı anda birden fazla düşman ile savaşabilir ve aldığı hasarlara rağmen daha dayanıklıdır. Bu
yeteneğinden dolayı sınıflar arasındaki "Tank" rolünü üstlenmiştir. Takım arkadaşlarına ise Savaşçının üzerine çektiği
düşmanların işini bitirmek kalıyor.

Tapınak Şövalyesi

Tapınak Şövalyesinin takım dövüşlerinde ana görevi tank rolünü ü**. En önemli özelliklerinden biri ise aldığı
hasarların belli bir miktarını bariyerler sayesinde saklayabilmesidir.Bu sayede düşmanın verdiği hasar tapınak
şovalyesine gecikmeli ulaşır.Bu değişik özelliği sayesinde gecikmeli ulaşan hasar'ı emme veya düşmanına geri atma
şansını elde eder. Bu sınıfın bir başka özelliği de, kendisi veya müttefiklerini Kutsal Gün Işığı sayesinde iyileştirmektir.

Casus

Tipik bir uzak dövüş uzmanıdır. Yay,tatar yay'ı ve çeşitli uzak dövüş silahlarını ustaca kullanır. Kamuflaj yeteneği
sayesinde arka planda kalabilir ve kısa bir süre için görünmez hale bürünebilir.Ayrıca farklı etkiler sağlayan büyülü ok'lar
oluşturabilme ve daha sonra kullanmak üzere saklayabilme gibi bir özelliğe de sahiptir.

Pagan

Takım dövüşlerinde düşmanlara zarar vermekle görevlidir. Yeteneklerinden yararlanabilmesi için mana kullanır. En
önemli özelliği kontrolü altında olan bir yaratık'a sahip olmasıdır. Bu yaratık Pagan'ı adım adım takip eder ve enerjisini
onu korumak için harcar. Özel saldırılar gerçekleştiren bu yaratık,düşmanlara büyük zararlar verir.Yetenekleri ise
Pagan'ın istatistiklerine bağlıdır. Pagan'ın bir diğer özelliği ise dövüşlerde kullanabileceği özel iksirler hazırlayabilmesidir.
Bu iksirler ona kaybettiği sağlık ve enerjiyi geri yükleme olanağı sağlar.

Şifacı

Kendisini tamamen takım arkadaşlarına şifa dağıtmaya ve onları güçlendirmeye adamıştır. Özel güçleri sayesinde en zor
dövüşleri bile kolaylaştırır. Bundan dolayı takım dövüşlerinin vazgeçilmezleri arasındadır.Bu özel güçlerini kullanabilmesi
için mana'ya ihtiyaç duyar.

Büyücü

Çeşitli sihirlerin yardımıyla düşmanlarına zarar verme konusunda uzmanlaşmıştır.Sahip olduğu gücü kendisi ve
arkadaşları için kullanırken doğa'nın enerji dengesini sarsmamak için çok dikkatli olmak zorundadır. Herhangi bir
unusurun sihirini ard arda kullandığı takdirde beklenmedik etkilerin doğmasına sebep olabilir. Bu etkilerin ise kendisi için
hem olumlu hem de olumsuz yönleri olabilir.

Kara Büyücü

Yaşam ve ölüm konusunda uzmanlaşmıştır.Sahip olduğu özel güçler ona başka hiç kimsede olmayan bir yetenek
bahşetmiştir.. Düşmanlarının yaşam enerjisini alıp kendine veya arkadaşlarına aktarma yeteneği.Bunun haricinde
rakiplerine belli bir süre için zarar verme gibi bir güce de sahiptir.Bu özelliklerinden dolayı takım dövüşlerinde her zaman
aranılan bir sınıftır.

Mistik

Olağanüstü yeteneklere sahip olan Mistik, sadece zihin gücünü kullanarak düşmanlarının davranışlarını etkileme ve
onları yönlendirme yeteneğine sahiptir.Çok tehlikeli ve bir o kadar da gizemli bir rakiptir.Düşmanlarıyla kurduğu zihinsel
bağ sayesinde onların duygu,ruh ve eylemlerini kontrol eder. Buna ek olarak düşmanlarını halüsinasyon ve yanılsamalar
kullanarak aldatabilir.

Meslekler

Oyunda son derece kapsamlı bir meslek sistemi bulunmaktadır. Toplayıcı meslekler olarak bitkicilik, madencilik, el işi, üretici meslekler olarak ise simyacılık,demircilik, dericilik ve terzilik olmak üzere toplam yedi meslek bulunmaktadır. Her iki kategoriden birer meslek seçilip birbiriyle kombine edilebilir. Örnek olarak simyacı mesleğini seçilip,toplayıcı mesleklerden olan bitkicilik ile kombine edilebilir. Meslek sahipleri topladıkları ve ürettikleri nesneleri satabilir, mesleklerinin verdiği yetenekle diğer oyunculara yardım edebilir ya da kendileri için kullanabilirler.

Toplayıcı meslekler

Bitkicilik

Simyacıların sihirli bitki karışımları yapabilmeleri için ihtiyaç duydukları malzemeleri elde etme işinin üstlenildiği değerli bir meslektir.

Madencilik

Derici ve demircilerin çok ihtiyaç duyduğu faydalı mineraller, değerli taşlar ve eski çağlardan kalma kutsal eşyaları tedarik etme işinin icra edildiği değerli bir meslektir.

El işi

Hazır halde bulunan malzemeleri doğru şekilde parçalara ayıran bir meslektir. Diğer el sanatı mesleğini icra eden kişiler alınan yedek parçalardan yenilerini üretebilir.

Üretici meslekler

Simyacılık

Belirli sürelerde etkili olmak suretiyle çeşitli avantajlar kazandıran değişik iksir ve içecekler hazırlama becerisi sağlayan üretici bir meslektir. Simyacıların ürünleri devamlı talep görmektedir.

Demircilik

Savaşçılar, Tapınak Şövalyeleri ve Şifacıların çok ihtiyaç duyduğu sağlam zırhlar yapabileceğiniz üretici bir meslektir. Tecrübeli bir demirci, hiçbir yerde eşi benzeri olmayan aksesuarlar üretebilir.

Dericilik

Casuslar, paganlar ve mistiklerin ihtiyaç duyduğu deri elbiselerin üretimini gerçekleştiren üretken bir meslektir. Tecrübeli bir derici, hiçbir yerde eşi benzeri olmayan aksesuarlar üretebilir.

Terzilik

Büyücülerin ve kara büyücülerin ihtiyaç duyduğu kumaş elbiselerin yapımını üstlenen üretici bir meslektir. Tecrübeli bir terzi, hiçbir yerde eşi benzeri olmayan aksesuarlar üretebilir.
toronaga16
toronaga16

Allods Online TR Empty
MesajKonu: Geri: Allods Online TR   Allods Online TR Icon_minitimeSalı 19 Tem. 2011, 17:13

Birkaç gün içerisinde fırsat bulursam, oyundan resimler çekip yayınlıcam Smile
MERT12
Digital Dünya Sahibi
Digital Dünya Sahibi
MERT12

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 2436
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 07/04/09
Nereden Nereden : Digital Dünyadan

Allods Online TR Empty
MesajKonu: Geri: Allods Online TR   Allods Online TR Icon_minitimeSalı 19 Tem. 2011, 17:37

teşekürler bakacagım güzele benziyor Smile + REP
https://digimontr.yetkinforum.com
toronaga16
toronaga16

Allods Online TR Empty
MesajKonu: Geri: Allods Online TR   Allods Online TR Icon_minitimeSalı 19 Tem. 2011, 18:56

Oyun aslında çok güzel. Tamamen türkçe ve karakter çokluğu olarak oldukça eğlenceli. WoW tarzında yapmışlar bunuda. Oldukça büyük haritası ve birçok moob la canınızın sıkılması imkansız Very Happy Birde çok fazla görev var exp kasmak hiç sıkıcı hale gelmiyor Very Happy sürekli görev yapıyorsunuz
TakeruTakaishi
Champion(Yetişkinlik Seviyesi)
Champion(Yetişkinlik Seviyesi)
TakeruTakaishi

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 425
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 28/06/10
Nereden Nereden : Evdeeeen

Allods Online TR Empty
MesajKonu: Geri: Allods Online TR   Allods Online TR Icon_minitimeSalı 19 Tem. 2011, 19:05

oyunu oynuyodum 2 hafta öncesine kadar. Wow'dan tek farkı Wow'da karakter silerken ''Delete'' yazıyosun bunda karakterin ismini Very Happy

Oyunda bi sıkıntı sık sık bakım yapılması. Oyuna giriyorum NPC canavar falan yok. Bazen ardarda 2 gün falan bakım yapıyolar.

İyi yanlarından bahsedersek aslında hoşuma giden tek yanı tasarımlar. Bodurlar çok hoşuma gitti Very Happy Elflerde fena değil aslında. Diğer ırkta Yükselenler hoşuma gittiydi.

Türkçe olması ve türk oyuncuların olmasıda ayrı bi avantaj. Bu kadar türk olmasına rağmen nasıl oyunun hilesi yok bende anlamadm (Yoktur yani, dimi o.O )
toronaga16
toronaga16

Allods Online TR Empty
MesajKonu: Geri: Allods Online TR   Allods Online TR Icon_minitimeSalı 19 Tem. 2011, 19:08

Very Happy Oyunun bakımları artık yapılmıyor. yani beta versiyonuydu senin oynadığın zamanlar artk onlar bitti Smile sürekli online ve sorunsuz. Aynen wow a çok benziyor zaten artık tüm oyunlar o tarzda oluyor. Hile olarak görünmezlik hilesi diye duymuştm ama oda hiç denk gelmedi belki betadan sonra kaldırılmış olabilir.
MERT12
Digital Dünya Sahibi
Digital Dünya Sahibi
MERT12

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 2436
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 07/04/09
Nereden Nereden : Digital Dünyadan

Allods Online TR Empty
MesajKonu: Geri: Allods Online TR   Allods Online TR Icon_minitimeSalı 19 Tem. 2011, 19:20

4 GB Biraz fazla değil mi yaw Very Happy
https://digimontr.yetkinforum.com
toronaga16
toronaga16

Allods Online TR Empty
MesajKonu: Geri: Allods Online TR   Allods Online TR Icon_minitimeSalı 19 Tem. 2011, 19:21

Very Happy oyun grafik bakımından güzel. o yüzden boyutu yüksek Smile
toronaga16
toronaga16

Allods Online TR Empty
MesajKonu: Geri: Allods Online TR   Allods Online TR Icon_minitimeÇarş. 20 Tem. 2011, 19:57

Oyuna giriş resmi.
Allods Online TR 10139
Karaktar seçme ekranı
Allods Online TR 10149
Oyundan görüntü
Allods Online TR 10159
Oyundan görüntü
Allods Online TR 10161
Oyundan görüntü
Allods Online TR 10162
Oyundan görüntü
Allods Online TR 10153

Allods Online TR
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Yu-Gi-Oh Online
» Knight Online
» cabal online
» digimon movies online
» Artık 1. sezonun eksik kalan kısmını ve özellikle 2. sezonu online altyazılı izlemek İSTİYORUMMM