DigimonTR Forum
naruto fan ları müjde ramen yapımı  Images10
DigimonTR Forum
naruto fan ları müjde ramen yapımı  Images10

DigimonTR Forum

Digimon TR - Türkiye'nin En BÜYÜK Digimon Forumu

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

naruto fan ları müjde ramen yapımı

3 posters
YazarMesaj
omegamon
Mega(Son Seviye)
Mega(Son Seviye)
omegamon

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 878
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 22/12/09
Yaş Yaş : 24
Nereden Nereden : İstanbul

naruto fan ları müjde ramen yapımı  Empty
MesajKonu: naruto fan ları müjde ramen yapımı    naruto fan ları müjde ramen yapımı  Icon_minitimeCuma 12 Ağus. 2011, 06:36

arkadaşlar 2-3 gündür naruto izliyorum ve hep duyduğum şey ''ramen'' görünüşe görede makarna gibi bişi bende araşırdım evde yapılabilirmi diye baktım ve buldum buyrun

BURDAN SONRASI ALINTIDIR

Daha önce yemekler bölümüne tarifini vermiştim. Bu sefer yaparken resimlerini çektim hem herdaim.net'i de kullanayım dedim. Tarifi yeniden hatırlayalım.

Not: Ref, seneye bunun aynısından yapacaz

Bir paket ramen eriştesini (bazı marketlerde çin eriştesi olarak satılır, eğer bulmazsanız benim gibi spagetti de (spagettiyi ikiye bölün) kullanabilirsiniz-öğrenci işi yani ) tavuk bulyonlu veya et bulyonu suda ve geniş bir tencerede haşlıyoruz (bulabilirseniz kemik kaynatıp onun suyula yapmak bulyondan daha iyi olacaktır.) Göz kararı makarna yapar gibi pişirin. Ayrı bir tavada isteğe göre tavuk veya kuşbaşı et pırasa, havuç, turp gibi sebzelerle kızartıyoruz (sıvı yağda-zeytinyağı tavsiyemdir.). Etler iyice pişip sebzeler ölünce ateşten alıyoruz. Biraz soya sosuyla birlikte (soya sosu bulamam yapamam diyorsanız,kekik ya da reyhan, tuz, kimyon, karabiber ve kırmızıbiberi birazcık domates salçası ile karıştırın.Yine gözkararı, damak zevkinize göre ekleme ya da çıkarma yapabilirsiniz.) , yumuşamaya başlayan şehriyelerin olduğu tencereye hepsini boşaltıyoruz.Bir süre birlikte kaynadıktan sonra derin çukur kaselere çorbası ve kendisini aynı anda servis ediyoruz. (süre olayını tadına bakarak ayarlayın)Servis esnasında yumurta kaynatarak ikiye bölüp kasenin içine atabilirsiniz hem tat hem görüntü için. Eğer yapabilirseniz bir de kırmızı biberi rendeleyip ya da robotta küçük parçalara ayırıp, çiğ olarak kasenin üzerine ekleyebilirsiniz.Domatesi küp küp doğrayıp atabilirsiniz.Sebzeleri ve malzemeleri değiştirmek sizin elinizde. mantar, ıspanak, brokoli gibi farklı alternatifler de deneyin bazen harika bazen feci sonuçlar verebiliyor...

Eğer çin eriştesi yerine spagetti ya da ev eriştesi kullanacaksanız, kaynatırken kemik suyu yada bulyonla, suyun içerisine bir tane yumurta kırın. Bu da damak tadınıza göre..

Ben ilk yaptığımda su az kullandığımdan makarna gibi bir şey oldu tavsiyem suyu bol tutun, Sonuçta bu bir çorba

Hadi bakalım itadakimasu
Spoiler:
BURDAN SONRASI BENİMDİR

ben erişteyi bulabilirsem bu akşam yapacam ama çok değiştirip yapacam burası bana uymaz benim tavsiyem evinizde varsa mantar turşusu salatalık turşusu ve konserve mısır döküp yemek hadi itadakimasu
Examon
Digimon Eğitmeni
Digimon Eğitmeni
Examon

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 5061
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 27/02/10
Yaş Yaş : 28
Nereden Nereden : İstanbul

MesajKonu: Geri: naruto fan ları müjde ramen yapımı    naruto fan ları müjde ramen yapımı  Icon_minitimeCuma 12 Ağus. 2011, 11:28

Evet bunu az çok tahmin ediyordum süpersin +rep Very Happy

Bu ramen'in 4 çeşidi var. 1 veya 2 tanesi domuz etiyle yapılıyor. Naruto'nun sevdiği çeşit "Miso Ramen" içinde domuz eti olanlardan biri. "Narutomaki" ise şu Miso Ramen'in üstündeki yumurtaların yanındaki:

naruto fan ları müjde ramen yapımı  Misora-men2222222

(Naruto değil onun adı Very Happy Narutomaki) (Zaten Onbaa'lı bölümü izleyen bilir Smile)

omegamon tarifini paylaşman harika olmuş saol Smile
MERT12
Digital Dünya Sahibi
Digital Dünya Sahibi
MERT12

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 2436
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 07/04/09
Nereden Nereden : Digital Dünyadan

MesajKonu: Geri: naruto fan ları müjde ramen yapımı    naruto fan ları müjde ramen yapımı  Icon_minitimeCuma 12 Ağus. 2011, 19:25

one piece'dede ramen karsıma cıkmıştı teşekürler Very Happy yapamam ama iyi anlatım alıntıda olsa Very Happy
https://digimontr.yetkinforum.com

naruto fan ları müjde ramen yapımı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Naruto Fan Club
» Naruto MTV Türkiye'de!
» Naruto MONSTER (AMV)
» Naruto Mükemmel Amv'ler
» Naruto Son Teori Tamamen Bizim Yapımımız alıntı değildir.