DigimonTR Forum
Digimon Adventure tri. 1: Saikai Yorum Başlığı Images10
DigimonTR Forum
Digimon Adventure tri. 1: Saikai Yorum Başlığı Images10

DigimonTR Forum

Digimon TR - Türkiye'nin En BÜYÜK Digimon Forumu

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Digimon Adventure tri. 1: Saikai Yorum Başlığı

3 posters
YazarMesaj
Akherousia
Digimon Eğitmeni
Digimon Eğitmeni
Akherousia

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 2158
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 11/07/09

Digimon Adventure tri. 1: Saikai Yorum Başlığı Empty
MesajKonu: Digimon Adventure tri. 1: Saikai Yorum Başlığı   Digimon Adventure tri. 1: Saikai Yorum Başlığı Icon_minitimeSalı 01 Kas. 2016, 14:47

Digimon Adventure tri. 1: Saikai Yorum Başlığı 5zplx4

Senelerden sonra yeni başlık açmanın haklı gururunu yaşıyorum Very Happy Burada, Adventure Tri. serimizin ilk filmi hakkındaki yorumları, eleştirileri, teorileri vb. şeyleri paylaşabiliriz Very Happy
Examon
Digimon Eğitmeni
Digimon Eğitmeni
Examon

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 5061
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 27/02/10
Yaş Yaş : 28
Nereden Nereden : İstanbul

MesajKonu: Geri: Digimon Adventure tri. 1: Saikai Yorum Başlığı   Digimon Adventure tri. 1: Saikai Yorum Başlığı Icon_minitimeC.tesi 07 Ocak 2017, 22:13

İlk filmden ağır spoiler içerir Exclamation

İlk film hakkında yorum ve tahmin yapılacak çok fazla şeyle doluydu. Merak katsayısını üstte tutmak için özellikle uğraştıklarını düşünüyorum. Very Happy Bi Meikuumon bi Hackmon bi Alphamon hepsi sirsürü soru işaretiyle dolu, keza şu öğretmenlerinin üyesi olduğu örgüt de benim çok dikkatimi çekti. İlk bakışta DATS'a benzetmeyenler varsa şimdi söylesin. Razz

Taichi'nin günlük hayatıyla başladık. Beni burda mutlu eden şey karakterlerin dışına çıkmamış olmalarıydı. Hepimizin hayal edebileceği bir lise öğrencisine dönüşmüştü Taichi Smile Yavaş yavaş ekibi gördük, kendi sahneleriyle yeni hallerine bir alıştırıldık. Özellikle "Knife of Ramen" sahnesi en sevdiklerimden. Cool

Sonraki kısım biraz tahmin edilebilir kalıyor, Kuwagamon ortaya çıkıyor ve sağa sola saldırmaya başlıyor. Taichi'yi görünce onun peşine takılıyor ve tam iş işten geçecekken Agumon sahaya iniyor. İki Baby Flame ile Kuwagamonu deviren koca yürekli Agumon hiç zaman kaybetmeden Greymon'a dönüşüyor ve bir güreş başlıyor... Sahneyi herkes izlemiştir anlatmama gerek yok zaten. Burda dikkatimi çeken şey yine Kuwagamon yine Kuwagamon. Belki de nostaljiyi doruklara taşımak istediler ama benim fikrimce bu kadar bariz bir seçim yapmasalarmış daha iyi olurmuş.

Aklımdaki sonraki sahne enfekte Kuwagamon'lar ile havaalanı savaşı. 2 yetişkine bir Kuwagamon düşen savaşta bu özlediğimiz aksyonu bir kez daha tatma şansı bulduk. Burada yine çok dikkatimi çeken bir şey Kuwagamon'a bir ışın saldırısı benzeri saldırı vermişlar. Kafa bölgesinden mor bi parıltı uçuyor rakiplerine. Böyle bir dokunuşa ihtiyaç duymalarının sebebi inanıyorum ki Kuwagamon'un bu tarz bir savaş için değil ağaçlar arasında kovalamaca için daha uygun bir kötü adam olması. Her taraflarından ateşler ışınlar püsküren bizimkilerin karşısına sadece bir çift makasla kapıltırmaktansa böylesini tercih etmeleri çok normaldir kanımca.

Karakterlerin tek tek toplanması, digimon partnerleriyle buluşmaları her birine ayrı ayrı birşey yazmayacağım ama genel olarak şöyle düşünüyorum, artık onlar da bi buluşup bi ayrılmaya alışmış gibilerdi sanki. Very Happy

Aklımdaki sonraki sahne köprü altındaki tartışma. Taichi'nin bu bölümdeki iç kavgasını eminim hepimiz bi dereceye kadar anlayabiliyoruzdur. Ben açıkçası onu haklı bulmuştum. Tabii ki de onunla sürtüşen Yamato oluyor. Ancak bu sefer karşılıklı konuş(turul)uyorlar ve tam iletişebilmek üzereyken bu filmin final sahnesi yaklaşıyor.

Omegamon'a gelişim sahnesini bundan daha epik yapabileceklerine inanmıyorum. Brave Heart'a yapılan müthiş orkestral yorumlama ve üzerine uyumla yerleştirilmiş dönüşüm süreci, bir de senelerce bekleyişin üstüne yüzeye çıkan o aşırı dozda nostaljinin eşsiz zevki bir araya gelip benim için tam anlamıyla unutulmaz bir deneyime dönüştü.

Alphamon ve Omegamon savaşı biraz kısaydı ama daha ilk bölümden daha fazlasını bekleyemezdik.  Laughing  İleride daha uzun bir halini görmeyi istemiyor değilim.

Meiko'nun bir seçilmiş çocuk olmasının da kimseyi şaşırttığını düşünmüyorum. Esas merak ettiğim şey takımın içindeyken nası bir rol alacağı olmuştu.

Açılış ve kapanış müzikleri tabii ki Butter-fly ve I Wish'in yeniden yorumlamaları. Butter-fly'ın bu versyonunu müzik kulağı olarak daha çok beğeniyorum, ama orjinalin yeri bambaşka olduğundan onunla kıyaslarsam duygusal yönüm ağır basacağından orjinali tercih etmek durumunda kalırım. Very Happy I Wish ise çok dikkat çekici değilde bence. Orjinalinin daha iyi olduğunu düşünüyorum. Tabii fon müziklerini es geçmek büyük ayıp olur. Tanıdığımız ve sevdiğimiz fon müziklerinin yeniden yorumlanışlarından tutun, yepyeni temalara kadar müzik kısmı da başarılıydı.

Genel olarak filmi çok beğendim. Yeni animasyon tarzına alışmam zor olmadı. O bulutları hala aynı çiziyorlar gibime geldi Very Happy (ki bence bu iyi bir şey). Hikaye yönünden çok nostalji yönüne ağırlık verilmişti, ancak hikayeyi de çöpe atmamışlar. Bir de negatif yorum yapayım, merak oranını yüksek tutmuşlar ama bazı şeyler kontrol edilemez şekilde açıktı. Örneğin o Kuwagamon gördüğümüz anda hepimiz "Aga bence bunu bişey kontrol ediyo" demediysek hiç Digimon izlememişiz demektir. Very Happy

Şimdi aklıma gelenler bunlar. Yazan olursa üzerine muhabbeti götürelim. Wink

En son Examon tarafından Paz 08 Ocak 2017, 12:52 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Akherousia
Digimon Eğitmeni
Digimon Eğitmeni
Akherousia

MesajKonu: Geri: Digimon Adventure tri. 1: Saikai Yorum Başlığı   Digimon Adventure tri. 1: Saikai Yorum Başlığı Icon_minitimePaz 08 Ocak 2017, 11:55

Önce şu kısma ağır spoiler içerir diye yazayım da sonra şey olmasın Very Happy

Bu serinin senaristi zaten her yana gizem koyacağız hiçbir şeyi de açıklamayacağız diye kendi kendine yemin etmiş olmalı Very Happy İlk filmi geçtim, 3. film bitti hâlâ konunun tam olarak ne olduğunu veya ortaya atılan gizemlerin ne zaman çözüme ulaşacağına dair bir işaret bulamadım Very Happy Muhtemelen 4. filmden itibaren çözümleme başlayacak zira ortaya atacak daha fazla gizem de kalmadı hani... 

02'dekilerin şimdiye kadar hiç ortada olmamasına sevindim ben açıkçası, orada tam bir fanboy gibi davranıp 01 karakterlerine yoğunlaşmış olmaları sevindiriciydi kendi adıma Very Happy Yalnız daha film başlarken dayadılar gizemi, önce yumurta muhabbeti sonra 02'deki seçilmişlerin düşüşü (ölümü veya ele geçirilişi diyemedim bir acayipti o sahneler Very Happy) ve en sonda Alphamon'un çıkıp sanki o çocuklara saldırmış gibi imaj verilmesi. Filmde bağımsız gibi davranan çok eleman var. Mesela Hackmon, normalde bağımsız gibi görünüyor, ilk filmde çocukların peşindeymiş gibi yansıtılıyor sanki ama gelin görün ki 3. filmde işler değişiyor, o kargaşada çocukları fark etmiyor bile... Very Happy Jesmon'un Alphamon ile sorunu var. Bu iki Digimon'un bağımsız mı olduğu yoksa birilerine mi bağlı olduğu hâlâ muamma. Hadi Maki hakkında teori üretebiliyorsun, neye kinlendiği bilinmese de kötü safta olması ve muhtemelen eski seçilmiş olmasından dolayı bu kini besliyor olduğunu düşünebiliriz. Daigo da aynı şekilde eskilerden olabilir, o da sırf Taichi gibi yıldızlı tişört giydiğinden dolayı böyle düşünüyorum... Very Happy Fakat bunların partnerleri kim bilmiyoruz. Hackmon, Daigo'nun partneri olmak için fazla başına buyruk takılıyormuş gibi görünüyor. Alphamon'da da birinin buyruğuna girip partner olacak Digimon havası yok şimdi. Kim olursa olsun bir insanın çıkıp Alphamon benim partnerim demesini bünyem kaldırmaz. Very Happy Fakat her şeyin başındaki kişi kim, o hâlâ muamma... Bir Digimon mu yoksa insan mı? Bana Mei'nin babası gibi geliyor sorumlu kişi, bakalım göreceğiz Very Happy Diğer filmlere pek atlamadan ilk filmin değişik görünen kısımlarına girmeye çalıştım Razz

Soundtrackler konusunda açıkçası ben biraz ikilemdeyim Very Happy Bazı eski soundtracklerin yeniden yorumlaması çok iyiydi, yenilerden de 3. filmdeki mâlum sahnedeki çalan parça haricinde pek vurucu etkili bir şey işitemedim Very Happy Bu da fena değildi tabii... https://www.youtube.com/watch?v=Hr1hjCh6iBg Yine de şu soundtrack albümü çıksın o zaman yine bakarız Razz

Yeni gelişim sahneleri ilk başta biraz acayip geldi bana, insan eskiye alışınca bir farklı göründü, fakat zamanla alıştığımı söyleyebilirim Very Happy 

Animasyonda sanki böyle nostaljik hava verelim ama günümüz teknolojisinden de uzak kalmayalım demek istemiş gibiler, tam ortası yok Very Happy O yüzden bazı kısımlar sanki sırıtıyor gibi. Mesela bu filmdeki gelişimlerde Digimon yumurtadan çıktıktan sonra Digimon'ların hareketleri fazla sırıtıyordu, onu sonra düzelttiler daha düzgün, kıpraşmadan duruyorlar en azından Laughing Yine de Alphamon ile Omegamon kapışması çok iyiydi Very Happy Genel olarak severek izliyoruz Very Happy 

-Yarı spoiler Very Happy-

Serinin "Tri." olmasının özel bir sebebi var, yani o 3 rakamını andırıyormuş gibi görünen bir göndermeden ziyade daha farklı bir mana içeriyor. Onun da ne olduğunu muhtemelen sonuncu filmde öğreneceğiz... Very Happy Zira yönetmenin dediğine göre Tri.'nin bir anlamı var, ve şimdiye kadar ne ortaya attılarsa hepsini finalde açıklayacaklar. Razz
Examon
Digimon Eğitmeni
Digimon Eğitmeni
Examon

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 5061
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 27/02/10
Yaş Yaş : 28
Nereden Nereden : İstanbul

MesajKonu: Geri: Digimon Adventure tri. 1: Saikai Yorum Başlığı   Digimon Adventure tri. 1: Saikai Yorum Başlığı Icon_minitimePaz 08 Ocak 2017, 12:51

Akherousia demiş ki:
Önce şu kısma ağır spoiler içerir diye yazayım da sonra şey olmasın Very Happy

Eyvah yazıcaktım mesajımın başına unuttum Embarassed

Akherousia demiş ki:
02'dekilerin şimdiye kadar hiç ortada olmamasına sevindim ben açıkçası, orada tam bir fanboy gibi davranıp 01 karakterlerine yoğunlaşmış olmaları sevindiriciydi kendi adıma Very Happy 

Valla itiraf ediyorum benim içimdeki fanboy da gayet memnun bu durumdan. Laughing Ama kafamdaki mantık bağırmıyor değil neden bu kadar olmamış gibi davranılıyor diye. Very Happy

Akherousia demiş ki:
Hadi Maki hakkında teori üretebiliyorsun, neye kinlendiği bilinmese de kötü safta olması ve muhtemelen eski seçilmiş olmasından dolayı bu kini besliyor olduğunu düşünebiliriz. Daigo da aynı şekilde eskilerden olabilir, o da sırf Taichi gibi yıldızlı tişört giydiğinden dolayı böyle düşünüyorum... Very Happy Fakat bunların partnerleri kim bilmiyoruz. Hackmon, Daigo'nun partneri olmak için fazla başına buyruk takılıyormuş gibi görünüyor. Alphamon'da da birinin buyruğuna girip partner olacak Digimon havası yok şimdi.

Açıkçası ben Makinin ve Daigo'nun birer partneri olduğuna inanmıyorum. Hatta Maki'nin insan bile olmayabileceğini düşünüyorum. Laughing Hackmon ve Alphamon'un insanlardan bağımsız olduğuna ve birbirlerini önceden bir şekilde tanıdığına inanıyorum. 4. filmin yorum konusunda o konudaki teorimi de yazarım unutmazsam. Razz

Akherousia demiş ki:
Kim olursa olsun bir insanın çıkıp Alphamon benim partnerim demesini bünyem kaldırmaz. Very Happy

Hislerime tercüman Very Happy

Akherousia demiş ki:
Diğer filmlere pek atlamadan ilk filmin değişik görünen kısımlarına girmeye çalıştım.

Benim için de zor oldu. Very Happy 4 film çııkmış sadece ilkine yönelik yorum yapmak zorluyo yani. Laughing

Bu da fena değildi tabii... https://www.youtube.com/watch?v=Hr1hjCh6iBg Yine de şu soundtrack albümü çıksın o zaman yine bakarız Razz[/quote]

Bence de. Linkini attığın telefonumda bile var, artık bi soundtrack salıversinler...

Akherousia demiş ki:
Yeni gelişim sahneleri ilk başta biraz acayip geldi bana, insan eskiye alışınca bir farklı göründü, fakat zamanla alıştığımı söyleyebilirim Very Happy

Benim buna alışmam biraz hızlı olmuştu. Very Happy Konseptini çok yakıştırdım heralde, yumurtaya girip veri konfigürasyonunda bir değişim ve 0 ve 1lerden yeniden yapılanma falan bana çok uygun geliyo.

Akherousia demiş ki:
Serinin "Tri." olmasının özel bir sebebi var, yani o 3 rakamını andırıyormuş gibi görünen bir göndermeden ziyade daha farklı bir mana içeriyor. Onun da ne olduğunu muhtemelen sonuncu filmde öğreneceğiz... Very Happy Zira yönetmenin dediğine göre Tri.'nin bir anlamı var, ve şimdiye kadar ne ortaya attılarsa hepsini finalde açıklayacaklar. Razz

İlk kez duyuyorum affraid Çok da merak ettim. Zekice yapmışlar oraya Tri. diye koyup. Son filmleri bekleyeceğiz artık. Laughing

Akherousia
Digimon Eğitmeni
Digimon Eğitmeni
Akherousia

MesajKonu: Geri: Digimon Adventure tri. 1: Saikai Yorum Başlığı   Digimon Adventure tri. 1: Saikai Yorum Başlığı Icon_minitimePaz 08 Ocak 2017, 14:56

Bir de şey ilginç değil mi, çocukların hiçbiri muhabbetini yapmıyor, lan bu 02'dekiler nerede diye. Very Happy Sanki zihinlerinden silmişler gibi. Bir Ken'i görünce tekrar hatırladılar yine mi bu başımıza bela olacak diye o kadar Very Happy Ne arama ne sorma hiçbir şey yok.

Ben inanıyorum ya, kesin eskilerden bunlar zira örgüt olmalarına rağmen Digimon dünyası hakkında fazla bilgi sahibiler gibi görünüyor Razz Robot Digimon falandır belki tabii olabilir Laughing Evet bana da bağımsızlar gibi geliyor ama aralarındaki düşmanlık ne olabilir? Very Happy İkisi de Royal Knights, onları hikayeye ne kadar dahil etmek isterler bilemedim Very Happy  Bir de Alphamon yaptıklarından ötürü Gennai'nin safında gibi görünüyor. Hoş ben o elemanın da Gennai olduğunu düşünmüyorum, muhtemelen Piedmon ama bakalım göreceğiz Very Happy Hackmon tam bağımsız, Alphamon gibi bir işaret de göstermedi yönetmen.

Evet oldukça zor oluyor ki yani ilk filmde neredeyse teori üretmeye dair pek bir şey yok, insan ister istemez diğer filmlere de kayıyor Very Happy İlk filmde yaşananların altından çok sular geçti neler neler oldu Razz

Şarkıların albümlerini çıkardılar ama bir şu soundtrack albümlerini çıkarmadılar ya. Very Happy 

Ben de sanırım animasyon kalitesinden dolayı içerlendim biraz Very Happy Yoksa düşünce güzel elbette. 

Bu ilk film çıkmadan önce yapılmış bir röportajı oradan öğrenmiştim, kim bilir ne çıkacak altından Very Happy Keşke her şeyi açıklasalar zira 02 de dahil Dark Ocean'dan, Gennai'ye, hatta Demon'un akibetine kadar çok şey var Very Happy
aterinamanes
Champion(Yetişkinlik Seviyesi)
Champion(Yetişkinlik Seviyesi)
aterinamanes

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 328
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 03/09/10
Nereden Nereden : Turkey xD

MesajKonu: Geri: Digimon Adventure tri. 1: Saikai Yorum Başlığı   Digimon Adventure tri. 1: Saikai Yorum Başlığı Icon_minitimeC.tesi 25 Şub. 2017, 23:17

Very Happy

Digimon Adventure tri. 1: Saikai Yorum Başlığı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Digimon Adventure tri. 5: Kyousei Yorum Başlığı
» Digimon Adventure tri. 2: Ketsui Yorum Başlığı
» Digimon Adventure tri. 3: Kokuhaku Yorum Başlığı
» Digimon Adventure tri. 4: Soushitsu Yorum Başlığı
» Digimon Adventure 3