DigimonTR Forum
Anime çizimm ders 1 anime göz çizim (kadın gözleri) Images10
DigimonTR Forum
Anime çizimm ders 1 anime göz çizim (kadın gözleri) Images10

DigimonTR Forum

Digimon TR - Türkiye'nin En BÜYÜK Digimon Forumu

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Anime çizimm ders 1 anime göz çizim (kadın gözleri)

4 posters
YazarMesaj
DiGiTaL_oRhTaM
Baby(Bebek Seviyesi)
Baby(Bebek Seviyesi)
DiGiTaL_oRhTaM

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 22
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 21/07/09
Yaş Yaş : 27
Nereden Nereden : istanbul

Anime çizimm ders 1 anime göz çizim (kadın gözleri) Empty
MesajKonu: Anime çizimm ders 1 anime göz çizim (kadın gözleri)   Anime çizimm ders 1 anime göz çizim (kadın gözleri) Icon_minitimeSalı 21 Tem. 2009, 20:09

Dişi Karakter Gözleri

1. Adım:
Anime gözlerinin en temeli ve en yaygın olarak kullanılanı olan iri dişi tipinden başlayalım. Başlangıç olarak yukarıya doğru ve en üst noktasında hafifçe kalınlaşan bir eğri çizilir. Bu göz yüzün sağ tarafındadır, bu yüzden eğrinin sol ucu sağ tarafından daha yukarıdadır. Bu stil gözün en üst noktası aslında mükemmel bir eğimde değildir, hafifçe köşeli, açılıdır.(Slayers'dan Lina Inverse karakterinin gözü gibi) Gözlerin bazı stilleri en üst noktada neredeyse mükemmel bir eğime sahiptirler.

Anime çizimm ders 1 anime göz çizim (kadın gözleri) 2134adm1

2. Adım: Sırada gözün alt kısmının çizimi var. Alt kısmın tam yerini belirlemenize yardımcı olması için gözün üst kısmının her iki ucundan simetrik açılar ile geçen ve alt tarafta birleşen köşegenler ile bordür oluşturulur. Silikçe çizilmiş olan bu bordürlerin eğimlerinin dikliği gözün ne kadar iri ve geniş olacağını belirler, bu sayfada ki diğer örneklere bakacak olursanız bordürlerin eğimlerinin dikliği azaldıkça gözün iriliğinin ve genişliğinin değiştiği çeşitleri görebilirsiniz. Bordürleri rehber olarak kullanarak alt kısmı aşağı sağa doğru hafifçe eğimli olacak şekilde çizin. Alt kısım sağ köşede açılı olmadır

Anime çizimm ders 1 anime göz çizim (kadın gözleri) 6731adm2

3. Adım: Rehber olarak kullanılan bordürler silinir, üst ve alt kısımlar ile artık belirmeye başlayan gözün içine uzunlamasına bir oval çizilir. Bazı karakterler iri dairesel bir irise (gözün renkli kısmı) sahiptirler ama bu stilde ince uzunlamasına bir oval irisi oluşturur. İsterseniz biraz daha geniş bir oval uygulayabilirsiniz. Oval kısmın üst tarafı gözün üst kısmı tarafından örtülmüş olarak çizilir. Tüm göz stillerinde iris nadiren tam olarak görünür. Hemen hemen her zaman, bir kısmı göz tarafından gizlenmiş olur.

Anime çizimm ders 1 anime göz çizim (kadın gözleri) 5766adm3

4. Adım: Şimdi ki adım ışık parıltılarının dış hatlarının çizimi. Anime karakterlerinin gözleri her zaman, en az derece de olsa gölgelidir. Anime dişi karakterlerine özgü olarak da oldukça yüksek derecede gölgeli ve parıltılı bölgelere sahip olurlar. Emin olmanız gereken noktalar, ışığın geliş yönünü seçmek, bunu tüm resminizin başından sonuna kadar uygulamaktır. Örnek olarak, ışık resimde soldan geliyorsa, resminizin sol tarafında aydınlık ve parıltılı bölgeler ortaya çıkarmalısınız. Yine iki uzunlamasına oval çizilir, iri olanı -ki kenarı irisin kenarı ile birleşmiş olan- irisin sol tarafında ve oldukça küçük olanı da sağ tarafında olmak üzere.

Anime çizimm ders 1 anime göz çizim (kadın gözleri) 5822adm4

5. Adım: Şimdi gözbebeğinin altındaki aydınlık kısımları çizin. En çok ışık alan bölümler her zaman üst taraftadır. Gözbebeğini asla önceki adımda çizdiğimiz ışık parıltılarının üstüne çizmeyin. Gözbebeinin altındaki aydınlık kısımları belirleyerek aynı zamanda iris içindeki göz bebeğini de oluşturmuş olursunuz. Kirpiklerin çizimini de bu adımda anlatıyoruz. Bu göz stilinde kirpikler gözün sağ-üst kısmında sivri uçlu çubuklar sırası şeklindedir, bu sıra üst eğriyi takip eder, gözün bitiminden geliyormuş gibi görünürler. Göz kapağını da ilk adımda çizdiğimiz üst kısmın sol tarafına ince, eğimli bir hat olarak üst kısmın en üst noktasından başlayacak şekilde çizin.

Anime çizimm ders 1 anime göz çizim (kadın gözleri) 5960ad5

6. Adım: İrisi en üst noktada oldukça karanlık ama alt tarafa doğru aydınlanacak şekilde gölgelendirin. Gölgelendirmeden sonra daha aydınlık olan iris ile gözbebeğini birbirinden ayırt edebilmelisiniz. Kaşı da ilk adımda olduğu gibi hafifçe eğimli ve en üst noktasına doğru biraz kalınlaşacak şekilde çizin. Uç kısımları oldukça ince olmalıdır. Kaşları da pürüssüz, çıkıntısız ve belirgin olarak çizdikten sonra; işte tamamladınız

Anime çizimm ders 1 anime göz çizim (kadın gözleri) 9171adm6

işte mükembel bir sohbet konusu
Akinos
Rookie(Çocuk Seviye)
Rookie(Çocuk Seviye)
Akinos

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 93
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 25/06/09

MesajKonu: Geri: Anime çizimm ders 1 anime göz çizim (kadın gözleri)   Anime çizimm ders 1 anime göz çizim (kadın gözleri) Icon_minitimePerş. 23 Tem. 2009, 10:19

gerçekden bende çizerim çok saol ben elleri ve kulaklarda zorlanıyorum denk olmuyor biri büyük biri küçük oluyor gözlerde bazen sorun yaşıyorum çok saol
DiGiTaL_oRhTaM
Baby(Bebek Seviyesi)
Baby(Bebek Seviyesi)
DiGiTaL_oRhTaM

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 22
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 21/07/09
Yaş Yaş : 27
Nereden Nereden : istanbul

MesajKonu: Geri: Anime çizimm ders 1 anime göz çizim (kadın gözleri)   Anime çizimm ders 1 anime göz çizim (kadın gözleri) Icon_minitimePerş. 23 Tem. 2009, 10:41

bir dahaki konumda surat çizimi anlatıcam Wink
Akinos
Rookie(Çocuk Seviye)
Rookie(Çocuk Seviye)
Akinos

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 93
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 25/06/09

MesajKonu: Geri: Anime çizimm ders 1 anime göz çizim (kadın gözleri)   Anime çizimm ders 1 anime göz çizim (kadın gözleri) Icon_minitimePerş. 23 Tem. 2009, 10:49

Çok süper olur
MERT12
Digital Dünya Sahibi
Digital Dünya Sahibi
MERT12

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 2436
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 07/04/09
Nereden Nereden : Digital Dünyadan

MesajKonu: Geri: Anime çizimm ders 1 anime göz çizim (kadın gözleri)   Anime çizimm ders 1 anime göz çizim (kadın gözleri) Icon_minitimePerş. 23 Tem. 2009, 12:57

bencede saol iyi üyesin
https://digimontr.yetkinforum.com
Akbar
Digimon Eğitmeni
Digimon Eğitmeni
Akbar

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 504
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 24/07/09
Yaş Yaş : 30
Nereden Nereden : Azerbaycan

MesajKonu: Geri: Anime çizimm ders 1 anime göz çizim (kadın gözleri)   Anime çizimm ders 1 anime göz çizim (kadın gözleri) Icon_minitimePerş. 30 Tem. 2009, 22:10

Ben cok cizerim boyle resimler.Anime benim sevimli dunyam olmustur. Boyle gozlere bayliyorum.Tesekkurler derin paylasimin icin. Smile
http://www.google.az

Anime çizimm ders 1 anime göz çizim (kadın gözleri)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Anime çizim ders 2 (surat çizimi)
» Anime imzası
» En İyi 100 Anime Şarkısı
» dragonball af anime olarak yayınlanırmı
» Beelzebub Anime Oluyor!