DigimonTR Forum
Digimon 6.Sezon Türkiye'ye gelir mi? Images10
DigimonTR Forum
Digimon 6.Sezon Türkiye'ye gelir mi? Images10

DigimonTR Forum

Digimon TR - Türkiye'nin En BÜYÜK Digimon Forumu

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Digimon 6.Sezon Türkiye'ye gelir mi?

+8
kaisergreymon
SHis
Piedmon
floodman
mukak
Akherousia
Examon
MERT12
12 posters
Sayfaya git : 1, 2, 3  Sonraki
YazarMesaj
MERT12
Digital Dünya Sahibi
Digital Dünya Sahibi
MERT12

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 2437
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 07/04/09
Nereden Nereden : Digital Dünyadan

Digimon 6.Sezon Türkiye'ye gelir mi? Empty
MesajKonu: Digimon 6.Sezon Türkiye'ye gelir mi?   Digimon 6.Sezon Türkiye'ye gelir mi? Icon_minitimeC.tesi 08 Mayıs 2010, 10:23

Szice Digimon 6.sezon çıktıktan 1-2 yıl sonra herhangi bir kanala gelir mi ??

fikirlerinizi paylaşın farao
https://digimontr.yetkinforum.com
Examon
Digimon Eğitmeni
Digimon Eğitmeni
Examon

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 5061
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 27/02/10
Yaş Yaş : 28
Nereden Nereden : İstanbul

MesajKonu: Geri: Digimon 6.Sezon Türkiye'ye gelir mi?   Digimon 6.Sezon Türkiye'ye gelir mi? Icon_minitimeC.tesi 08 Mayıs 2010, 10:27

Bence Türkiye'ye gelme ihtimali var. Ne de olsa artık çıkan her animeyi getiriyolar... Very Happy Türkiye'ye gelirse de 1-2 yıl içinde gelir. Ayrıca artık onu Kanal D yayınlamayabilir. Ama Star felan yayınlar. Yani bence gelme ihtimali %50,1
Akherousia
Digimon Eğitmeni
Digimon Eğitmeni
Akherousia

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 2158
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 11/07/09

MesajKonu: Geri: Digimon 6.Sezon Türkiye'ye gelir mi?   Digimon 6.Sezon Türkiye'ye gelir mi? Icon_minitimeC.tesi 08 Mayıs 2010, 10:36

Ben de yarı yarıya gelir diye düşünüyorum. Gelmesini istiyorum desek daha doğru olur. Very Happy Tabii bunun için 6. sezonun ilk 2 sezon gibi dünya çapında bayağa bir reyting yakalaması lazım. Yakalasın ki ardından şirketlerden biri görüp, biz bunun yayın haklarını alalım yayınlayalım derler. Akabinde zaten önceden Digimon'u yayınladıklarını görüp, yayın hakkını tekrar aldıktan sonra ''boşver altıncıyı bir de dublajlarla filan mı uğraşıcaz'' diyip hazır dublajllı ilk 3 sezonu yayınlayabilirler. Ya da önce ilk 3 sezonu verirler sonrada 4. sezon diye altıyı yayınlarlar. (yayınlarlar yerine başka bir kelime daha uygun oluyor ama boşverin. Very Happy) İnş. bu mantıkla giderler. Laughing Bir taşla kuş sürüsü vurmuş oluruz. =P
Examon
Digimon Eğitmeni
Digimon Eğitmeni
Examon

MesajKonu: Geri: Digimon 6.Sezon Türkiye'ye gelir mi?   Digimon 6.Sezon Türkiye'ye gelir mi? Icon_minitimeC.tesi 08 Mayıs 2010, 11:21

Evet süüper olur. İki dakkada efsane yazmışsın yaws Very Happy
mukak
Ultimate(Mükemmel Seviye)
mukak

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 567
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 16/02/10
Yaş Yaş : 32
Nereden Nereden : BALIKESİR

MesajKonu: Geri: Digimon 6.Sezon Türkiye'ye gelir mi?   Digimon 6.Sezon Türkiye'ye gelir mi? Icon_minitimeC.tesi 08 Mayıs 2010, 13:08

Akherousia demiş ki:
Ben de yarı yarıya gelir diye düşünüyorum. Gelmesini istiyorum desek daha doğru olur. Very Happy Tabii bunun için 6. sezonun ilk 2 sezon gibi dünya çapında bayağa bir reyting yakalaması lazım. Yakalasın ki ardından şirketlerden biri görüp, biz bunun yayın haklarını alalım yayınlayalım derler. Akabinde zaten önceden Digimon'u yayınladıklarını görüp, yayın hakkını tekrar aldıktan sonra ''boşver altıncıyı bir de dublajlarla filan mı uğraşıcaz'' diyip hazır dublajllı ilk 3 sezonu yayınlayabilirler. Ya da önce ilk 3 sezonu verirler sonrada 4. sezon diye altıyı yayınlarlar. (yayınlarlar yerine başka bir kelime daha uygun oluyor ama boşverin. Very Happy) İnş. bu mantıkla giderler. Laughing Bir taşla kuş sürüsü vurmuş oluruz. =P

bende söylediğin gibi düşünüyorum.Her anime mükemmel yapılır.ama bazıları daha mükemmel olur da çok izlenirse genel kanalları tarafından yayına eklenir.şunu söylemek istiyorum.Jetix gibi kanalda bir sürü anime yayınlanıyor.ama Digimon gibi bir animenin Kanal d vs.kanallar da yayınlanması daha yüksek bir ihtimal.Jetix filan bende çekmiyor tabii bir çok kişide de bu kanal evlerinde yoktur herhalde.bu sebeple kanal d ye gelme olasılığını bilemem ama diğer kanallar da boş durmayacaktır.Yani Genel kanallarda yayınlanma oranı daha yüksek bence.Bu konudaki yorum çok yönlüdür.herkes fikrini söylesin.
Akherousia
Digimon Eğitmeni
Digimon Eğitmeni
Akherousia

MesajKonu: Geri: Digimon 6.Sezon Türkiye'ye gelir mi?   Digimon 6.Sezon Türkiye'ye gelir mi? Icon_minitimeC.tesi 08 Mayıs 2010, 13:34

Doğru söylüyorsun. Eğer yayınlanırsa ulusal kanallardan birinde yayınlanmalı. Hem daha çok reyting yakalanır. Böyle olursa büyük ihtimal öğle kuşağında yayınlanır, ya da bu saçma sapan kadın programları yayınlandığı sürece sabahın körüne koyabilirler. :@ Hatırlıyorum, Digimon'un yayınlandığı zamanlar, hemen hemen bütün ulusal kanallar öğlenden akşama kadar çizgi-film veriyorlardı be! Very Happy Şimdiki durumu sorgulamaya gerek yok sanırım.

Eğer uydu kanallarının birinde yayınlanırsa, bunun avantajıda olur dezavantajıda. Avantajları sayacak olursak. Eğer uydudan biri alırsa, bu alan kanal büyük ihtimal çizgi-film kanalı olacaktır. Böyle olduğu zamanda 1 bölümün günde 2 defa yayınlanma ihtimali var, tabii ne kadar çok yayınlanırsa o kadar çok tv'den çekme ihtimali yükselir. Ulusal kanalda yayınlanırsa ne zaman ve nasıl yayınlanacağı tam bir şüphe. Saçma programlar yüzünden Very Happy Dezavantaj olarak şöyle bir şey dikkatimi çekmişti. Bu çizgi film kanallarında yayınlanan yapımların çoğu düzensiz. Yani demek istediğim, birinci bölümü yayınlıyorlar ertesi gün beşinci, altıncı bölümü filan veriyorlar. Sonra kafalarına esiyor tekrar başa dönüyor. Eğer böyle olursa, çok düzensiz olur. Very Happy Bir de ben uydudan çekmem diyenler çıkabilir, kanal çekmeyebilir.
mukak
mukak

MesajKonu: Geri: Digimon 6.Sezon Türkiye'ye gelir mi?   Digimon 6.Sezon Türkiye'ye gelir mi? Icon_minitimeC.tesi 08 Mayıs 2010, 14:17

Paralı sistemde yaşıyoruz.kanalların mantığı şu yayın yapılan her an maximum kac reyting yaparız.artık insan önemli değil.para kazanma hırsı önemli.bu yüzden saçma zararlı ne kadar şey varsa önemli değil önemli olan çok izlenmesi.önceden Digimon çok izlenirdi.tabii diğer kanal sahipleride baktılar çizgifilm daha çok izleniyo hemen çizgifilme boğdular.99-2000 yıllarında.ama şuan kadın programları çok izleniyor.şuanki dizilerin zararlıymış faydalıymış hiç umurlarında değil.utanmasalar zaten rtük bişey demese ahlaksız yayın bile yaparlar bunlar.o yüzden izlenmeye bakıyorlar.Bu sebepten şu aralar pek beğenilen anime olmadığı için daha doğrusu bizim kanal yöneticileri bilmiyorlar.zaten şu mantıkta olduklarından eminim çizgifilm sadece çocuk kitlesini kapsıyor.genel izleyici herkesi kapsar.o yüzden full dizi yapalım.ne kkadar şiddet ve ne kadar insanları ekrana çekecek şey varsa dolduralım ki izlesinler.gelsin paralar.olay bundan ibaret.ben bu yüzden tv izlemiyorum.2senedir.bazen birkac diziyi rasgele izliyorum yemek yerken veya salonda otururken filan yoksa nefret ediyorum.genelde pc ye takılırım zaten ben.

dikkatinizi çekerim.bugün genel kanalların hepsi sadece sabahın köründe çizgi film ekliyor.onlarda sabahçı çocuklar izliyor.yoksa sabah kim tv ye bakar ki anca gazete haber filan yoksa hiç izlenmez.bunu biliyorlar.Bu mantıkta bakarsanız zaten bütün kanalların ne yayın yapıp yapmayacağını bilirsiniz.
floodman
Rookie(Çocuk Seviye)
Rookie(Çocuk Seviye)
floodman

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 76
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 30/10/09
Nereden Nereden : Kastamonu

MesajKonu: Geri: Digimon 6.Sezon Türkiye'ye gelir mi?   Digimon 6.Sezon Türkiye'ye gelir mi? Icon_minitimeC.tesi 08 Mayıs 2010, 14:25

mukak demiş ki:
Paralı sistemde yaşıyoruz.kanalların mantığı şu yayın yapılan her an maximum kac reyting yaparız.artık insan önemli değil.para kazanma hırsı önemli.bu yüzden saçma zararlı ne kadar şey varsa önemli değil önemli olan çok izlenmesi.önceden Digimon çok izlenirdi.tabii diğer kanal sahipleride baktılar çizgifilm daha çok izleniyo hemen çizgifilme boğdular.99-2000 yıllarında.ama şuan kadın programları çok izleniyor.şuanki dizilerin zararlıymış faydalıymış hiç umurlarında değil.utanmasalar zaten rtük bişey demese ahlaksız yayın bile yaparlar bunlar.o yüzden izlenmeye bakıyorlar.Bu sebepten şu aralar pek beğenilen anime olmadığı için daha doğrusu bizim kanal yöneticileri bilmiyorlar.zaten şu mantıkta olduklarından eminim çizgifilm sadece çocuk kitlesini kapsıyor.genel izleyici herkesi kapsar.o yüzden full dizi yapalım.ne kkadar şiddet ve ne kadar insanları ekrana çekecek şey varsa dolduralım ki izlesinler.gelsin paralar.olay bundan ibaret.ben bu yüzden tv izlemiyorum.2senedir.bazen birkac diziyi rasgele izliyorum yemek yerken veya salonda otururken filan yoksa nefret ediyorum.genelde pc ye takılırım zaten ben.

dikkatinizi çekerim.bugün genel kanalların hepsi sadece sabahın köründe çizgi film ekliyor.onlarda sabahçı çocuklar izliyor.yoksa sabah kim tv ye bakar ki anca gazete haber filan yoksa hiç izlenmez.bunu biliyorlar.Bu mantıkta bakarsanız zaten bütün kanalların ne yayın yapıp yapmayacağını bilirsiniz.
haklısın tv lerimizin durumu şu an çok kötü durumda doğru dürüst bir tane yararlı program yok buna bir dur denmesi lazım.Umarım digimonun çok reyting getireceğini düşünürlerde yayınlarlar digimonu
mukak
mukak

MesajKonu: Geri: Digimon 6.Sezon Türkiye'ye gelir mi?   Digimon 6.Sezon Türkiye'ye gelir mi? Icon_minitimeC.tesi 08 Mayıs 2010, 14:31

konu döndü dolaştı yaa..
ne diyelim inşallah dediğin gibi olur selman.
Akherousia
Digimon Eğitmeni
Digimon Eğitmeni
Akherousia

MesajKonu: Geri: Digimon 6.Sezon Türkiye'ye gelir mi?   Digimon 6.Sezon Türkiye'ye gelir mi? Icon_minitimeC.tesi 08 Mayıs 2010, 14:48

Ne yazık ki dediğin gibi artık para konuşuyor. Para yüzünden saçma ne kadar şey var yayınlanıyor. Biraz izleyenlerde de suç var. Çoğu kişi şikayet etmiyor. Önlerine ne konulsa izliyorlar. Ki bu yapımların çoğunda konu bile yok, kim kiminle halay çekerse mantığında yapıyorlar dizileri. Very Happy Hadi onuda geçtim, bir bölüm 90 dk olur mu nan ? Hangi ülkede görülmüş bu. Sırf 2-3 tane fazladan reklam verip para kazanmak için bir herifin koltuğa oturana kadar yaptığı her şeyi izliyoruz. Uzatıyorlarda uzatıyorlar. İzleyende sıkılıyor ama şikayet etmiyor, ya da çok azı karşı çıkıyor.

Yapımcılar animenin değerini bilmiyor, hepsini çocuklara yönelik yapımlar zannediyorlar. Oysa piyasaya çıkan hemen hemen her anime +13'dür genel izleyiciyi kapsar. Çocuklara yönelik anime çok zor bulursun. Ve bazı anime yapımları o kadar kaliteli ki bizim tv'de oynayan bütün dizi/filmleri katlar katlar cebine sokar. Bu yüzden ben de senin gibi pek tv izlemem. Eğer nadir de olsa beğendiğim bir dizi olursa (ki bunlar genelde yabancı yapımlar olur) netten takip ederim. Smile
mukak
mukak

MesajKonu: Geri: Digimon 6.Sezon Türkiye'ye gelir mi?   Digimon 6.Sezon Türkiye'ye gelir mi? Icon_minitimeC.tesi 08 Mayıs 2010, 15:24

Akherousia demiş ki:
Ne yazık ki dediğin gibi artık para konuşuyor. Para yüzünden saçma ne kadar şey var yayınlanıyor. Biraz izleyenlerde de suç var. Çoğu kişi şikayet etmiyor. Önlerine ne konulsa izliyorlar. Ki bu yapımların çoğunda konu bile yok, kim kiminle halay çekerse mantığında yapıyorlar dizileri. Very Happy Hadi onuda geçtim, bir bölüm 90 dk olur mu nan ? Hangi ülkede görülmüş bu. Sırf 2-3 tane fazladan reklam verip para kazanmak için bir herifin koltuğa oturana kadar yaptığı her şeyi izliyoruz. Uzatıyorlarda uzatıyorlar. İzleyende sıkılıyor ama şikayet etmiyor, ya da çok azı karşı çıkıyor.

Yapımcılar animenin değerini bilmiyor, hepsini çocuklara yönelik yapımlar zannediyorlar. Oysa piyasaya çıkan hemen hemen her anime +13'dür genel izleyiciyi kapsar. Çocuklara yönelik anime çok zor bulursun. Ve bazı anime yapımları o kadar kaliteli ki bizim tv'de oynayan bütün dizi/filmleri katlar katlar cebine sokar. Bu yüzden ben de senin gibi pek tv izlemem. Eğer nadir de olsa beğendiğim bir dizi olursa (ki bunlar genelde yabancı yapımlar olur) netten takip ederim. Smile

katılıyorum.ayrıca bende senin kafadan biriyim. Very Happy
Examon
Digimon Eğitmeni
Digimon Eğitmeni
Examon

MesajKonu: Geri: Digimon 6.Sezon Türkiye'ye gelir mi?   Digimon 6.Sezon Türkiye'ye gelir mi? Icon_minitimeC.tesi 08 Mayıs 2010, 16:21

Tencere yuvarlanmış kapağnı bulmuş Razz Very Happy

Ayrıca şu +13'e katılıyorum. Son derece doğru bir tespit.
mukak
mukak

MesajKonu: Geri: Digimon 6.Sezon Türkiye'ye gelir mi?   Digimon 6.Sezon Türkiye'ye gelir mi? Icon_minitimePtsi 10 Mayıs 2010, 14:03

hehe...
şu +13 konusunda da yok ya cocuklarda izlesin.Bu harika bir anime bence genel izleyici olsun Very Happy
Piedmon
In Trainig(Eğitim Seviyesi)
In Trainig(Eğitim Seviyesi)
Piedmon

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 242
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 04/11/09
Nereden Nereden : File Island

MesajKonu: Geri: Digimon 6.Sezon Türkiye'ye gelir mi?   Digimon 6.Sezon Türkiye'ye gelir mi? Icon_minitimePtsi 10 Mayıs 2010, 15:12

valla tek diyebilecegim şey iyi ki digimon gibi bi animeyi kaçırmamışım tam çocuklugumun ortasına geldi digimon diyince lak diye çocuklugum aklıma geliyor xD
mukak
mukak

MesajKonu: Geri: Digimon 6.Sezon Türkiye'ye gelir mi?   Digimon 6.Sezon Türkiye'ye gelir mi? Icon_minitimePtsi 10 Mayıs 2010, 15:37

Piedmon demiş ki:
valla tek diyebilecegim şey iyi ki digimon gibi bi animeyi kaçırmamışım tam çocuklugumun ortasına geldi digimon diyince lak diye çocuklugum aklıma geliyor xD

ne yalan söyleyim benim de...
Examon
Digimon Eğitmeni
Digimon Eğitmeni
Examon

MesajKonu: Geri: Digimon 6.Sezon Türkiye'ye gelir mi?   Digimon 6.Sezon Türkiye'ye gelir mi? Icon_minitimePtsi 10 Mayıs 2010, 16:06

Ya heralde buradaki herkes aynı kafadan. Ben de! Very Happy
mukak
mukak

MesajKonu: Geri: Digimon 6.Sezon Türkiye'ye gelir mi?   Digimon 6.Sezon Türkiye'ye gelir mi? Icon_minitimeSalı 11 Mayıs 2010, 13:45

War-Greymon demiş ki:
Ya heralde buradaki herkes aynı kafadan. Ben de! Very Happy

Diğer sezonları bilmem ama Digimon Adventure yanlış hatırlamıyorsam 17mart 1999 yayınlanmaya başladı.o tarihte senin 3 yaşında olman gerek.nasıl oluryorda hatırlayarak bunları yazıyorsun?(yanlış anlama,sadece meraktan soruyorum.)
Akherousia
Digimon Eğitmeni
Digimon Eğitmeni
Akherousia

MesajKonu: Geri: Digimon 6.Sezon Türkiye'ye gelir mi?   Digimon 6.Sezon Türkiye'ye gelir mi? Icon_minitimeSalı 11 Mayıs 2010, 14:11

Hatırladığım kadarıyla Digimon -ilk sezon 2 defa olmak üzere- 2000 ile 2003 yılları arasında yayınlandı.
mukak
mukak

MesajKonu: Geri: Digimon 6.Sezon Türkiye'ye gelir mi?   Digimon 6.Sezon Türkiye'ye gelir mi? Icon_minitimeSalı 11 Mayıs 2010, 16:40

Akherousia demiş ki:
Hatırladığım kadarıyla Digimon -ilk sezon 2 defa olmak üzere- 2000 ile 2003 yılları arasında yayınlandı.

Adventure 1999 yılı yaz sonlarına doğru mu ne bitmişti.Sonraki kış (2000) ise Adventure 02 ve sonra 2001 yılında tamers diğerleride sanırım 2004 ve 2006 da yayınlandı.Ama ilk 3 sezondan eminim.ama adventure dediğin gibi 2 defa yayınlandı gibi geliyor banada.
mukak
mukak

MesajKonu: Geri: Digimon 6.Sezon Türkiye'ye gelir mi?   Digimon 6.Sezon Türkiye'ye gelir mi? Icon_minitimeSalı 11 Mayıs 2010, 16:43

İşte tam yazarken bir şey gördüm hemen paylaşıyorum.

Digimon, anime, manga, oyuncaklar, video oyunları, oyun kartları ve diğer medya unsurlarından oluşan popüler bir Japon medya ve ticari ürünler serisidir. Digimonlar, Dünya'nın çeşitli telekomünikasyon ağlarından meydana gelmiş paralel bir evren olan "Dijital Dünya"'da yaşamaktadırlar.

Digimon, Türkiye'de animesinin yayına girmesinden çok daha önce 1997 yılında Bandai firmasının çıkardığı oyuncakla tanındı. Digimon, oyuncaklarının başarısından sonra manga olarak 1997 ve 1998 yıllarında piyasaya sürüldü. 1999 yılında ilk PlayStation oyunu olan Digimon World 'ün çıkmasıyla Türkiye, Digimon'u tanımış oldu.

Japonya'da 1999 yılında ilk Digimon filminin yapılmasından sonra ilk Digimon serisi olan Digimon Adventure yayınlanmaya başlandı. Sonra sırayla devam niteliğindeki Adventure 02, Tamers, Frontier ve Savers yayınlandı. Türkiye'de ise ilk iki sezonun tamamı ve üçüncü sezonun bir kısmı yayınlandı .

yazıdan da anlaşılacağı gibi 1999 yılıydı.
Akherousia
Digimon Eğitmeni
Digimon Eğitmeni
Akherousia

MesajKonu: Geri: Digimon 6.Sezon Türkiye'ye gelir mi?   Digimon 6.Sezon Türkiye'ye gelir mi? Icon_minitimeSalı 11 Mayıs 2010, 16:49

O zaman ben bir yıl önden gidiyorum. Laughing Mangasının yayınlandığını bilmiyordum. Şimdi o kadar net aleminde aradığım mangası zamanında buralardaymış, öeh. Very Happy Ben de ilk sezonun tekrar yayınlanıp hayal meyal, ''ben bunu izlemiştim zaten ya'' dediğimi hatırlıyorum. Very Happy

Aslında Kanal D'nin 1999-2003 yılı arası program arşivine ulaşabilsek sorun ortadan kalkıcak. Very Happy
mukak
mukak

MesajKonu: Geri: Digimon 6.Sezon Türkiye'ye gelir mi?   Digimon 6.Sezon Türkiye'ye gelir mi? Icon_minitimeSalı 11 Mayıs 2010, 17:02

tabii izin verirlerse...
SHis
Champion(Yetişkinlik Seviyesi)
Champion(Yetişkinlik Seviyesi)
SHis

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 264
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 20/04/10
Yaş Yaş : 31
Nereden Nereden : ESkişehir

MesajKonu: Geri: Digimon 6.Sezon Türkiye'ye gelir mi?   Digimon 6.Sezon Türkiye'ye gelir mi? Icon_minitimeSalı 11 Mayıs 2010, 17:18

acaba arşivlerindeki tr dublajlı bölümleri satarlar mı ki?
Akherousia
Digimon Eğitmeni
Digimon Eğitmeni
Akherousia

MesajKonu: Geri: Digimon 6.Sezon Türkiye'ye gelir mi?   Digimon 6.Sezon Türkiye'ye gelir mi? Icon_minitimeSalı 11 Mayıs 2010, 18:01

Normal şartlarda kolay kolay satacaklarını sanmam. Anca başka bir kanala satabilirler. Smile
Examon
Digimon Eğitmeni
Digimon Eğitmeni
Examon

MesajKonu: Geri: Digimon 6.Sezon Türkiye'ye gelir mi?   Digimon 6.Sezon Türkiye'ye gelir mi? Icon_minitimeSalı 11 Mayıs 2010, 18:56

Başka bir kanalda tanıdığı olan varsa oradan ulaşabilir bu yolla.

Digimon 6.Sezon Türkiye'ye gelir mi?
1 sayfadaki 3 sayfasıSayfaya git : 1, 2, 3  Sonraki
 Similar topics
-
» digimon adventure 1. sezon
» Ve beklenen haber; Digimon 6. Sezon Yayın Duyurusu!!
» Digimon Xros Wars Yeni Sezon Açılış Müziği
» Digimon Yeni Mangası; Digimon World Re:Digitize
» Bilgi Yarışması 1. Sezon Wisemon Sonuçları!