DigimonTR Forum
İnternet Filtresi Hakkında! (Okuyun :D) Images10
DigimonTR Forum
İnternet Filtresi Hakkında! (Okuyun :D) Images10

DigimonTR Forum

Digimon TR - Türkiye'nin En BÜYÜK Digimon Forumu

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

İnternet Filtresi Hakkında! (Okuyun :D)

+3
Akherousia
BlackWargreymon
Examon
7 posters
YazarMesaj
Examon
Digimon Eğitmeni
Digimon Eğitmeni
Examon

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 5061
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 27/02/10
Yaş Yaş : 28
Nereden Nereden : İstanbul

İnternet Filtresi Hakkında! (Okuyun :D) Empty
MesajKonu: İnternet Filtresi Hakkında! (Okuyun :D)   İnternet Filtresi Hakkında! (Okuyun :D) Icon_minitimePtsi 08 Ağus. 2011, 19:30

SĞPER HABER! İNTERNET FİLTRESİ ERTELENDİ! Yeni bilgiler işte burda:

İnternet filtresi uygulaması 3 ay ertelendi ve yumuşatıldı. Bir kurulun siteleri 'siyah ve beyaz' diye listeleyeceği açıklandı.

(İki haberi de okumanıza gerek yok Very Happy)

---

Radikal:

İnternet Filtresi Hakkında! (Okuyun :D) Fft5_mf783360

ANKARA - Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun ‘internette sansür’ tartışmalarını başlatan ‘güvenli internet’ düzenlemesi, uygulanmasına günler kala yumuşatılarak 3 ay süreyle ertelendi. Tepki çeken standart paket seçeneği ‘güvenli internet’ uygulamasından çıkarılırken, güvenli internet paketinde sadece aile ve çocuk seçeneği yer alacak.

BTK’nın daha önce tartışmaya açtığı taslakta, ‘aile, çocuk, yurtiçi’ ve ‘standart’ paketlerine göre internete güvenli erişim olanağı sağlanması öngörülüyordu. Yeni taslağa göre ise güvenli internet kapsamında sadece ‘aile ve çocuk’ uygulaması olacak. Bu iki uygulamaya başvurmayanlar interneti şu anki koşullardan kullanmaya devam edecek.
Ulaştırma Bakanlığı İnternet Kurulu Başkanı Serhat Özeren, tüm sivil toplum kuruluşlarıyla yaptıkları toplantılar sonucu hazırladıkları güvenlik internet hizmetiyle ilgili raporun taslakta büyük ölçüde dikkate alındığını belirtti. Hazırlanan yeni taslağın görüşe açıldığını belirten Özeren, “Metnin net anlaşılır olmasını istedik, bunu da hayata geçirmişler. Kişisel bilgilerin güvenliğine de taslakta yer verilmiş” dedi. Güvenilir internet hizmetinin 22 Ağustos yerine 22 Kasım 2011’den itibaren yürürlüğe gireceğini belirten Özeren, “Hizmet kapsamındaki paketleri seçmeyen tüketicilerin IP adresleri üzerinden izlenebilecekleri” endişelerine ilişkin de “Kişisel bilgilerin güvenliği taslakta da var. Bu tamamen paranoya” değerlendirmesinde bulundu.

Türkiye’de 40 yaş üstü ebeveynlerle çocukları arasında internet konusunda uçurum olduğunu belirten Özeren, “ AB’de böyle bir durum yok. Bu nedenle ‘güvenli internet’ hizmetinin Türkiye’de devletten beklenmesi normal karşılanmalı” dedi. Taslağın öngördüğü yeni işleyişi de anlatan Özeren, “Güvenli İnternet Hizmeti Çalışma Kurulu her ay internet için beyaz ve siyah listeler hazırlayacak. Tamamen bilimsel şartlara bağlı olarak siyah ve beyaz listeleri hazırlayacak” diye konuştu.

Güvenli internet kullanımı yurtdışından da tepki toplamıştı. Bu eleştirileri dikkate alan BTK hazırladığı taslağın İngilizcesini de yayımladı. Böylece yurtdışından talep edenler de taslağı okuyabilecek.

NELER DEĞİŞTİ?
Çok tartışma yaratan ‘standart profilin’ güvenli internet paketi içine dahil edilmesi yeni düzenlemede ortadan kaldırılıyor.
Yurtdışı ve Standart profil tanımları ortadan kaldırılırken güvenli internet paketleri sadece’Aile’ ve ‘Çocuk’ profilinden oluşuyor.
Bu profilleri tercih edenler dışında güvenli internet hizmetinden yararlanmayanlar ise mevcut kullanım alışkanlıkları ile güvensiz internet profilinden yararlanacak.
Yeni düzenlemeye göre, güvenli internet hizmetinin sunumu kapsamında kullanılacak listelerin oluşturulmasına ilişkin kriterler, Güvenli İnternet Hizmeti Çalışma Kurulu tarafından tespit edilecek.
Güvenli İnternet Hizmeti Çalışma Kurulu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı koordinasyonunda 11 üyeden oluşacak. Bakanlıktan 3, İnternet Kurulu’ndan 2, kurumdan 2 ve psikoloji, pedagoji, sosyoloji alanlarında uzmanlığı olan 4 üyeden oluşacak.

---

Bianet:

İnternette Filtre Uygulaması Değişikliklerle Birlikte Ertelendi

"İnternet filtre uygulaması" olarak anılan "İnternetin Güvenli Kullanımına İlişkin Usul ve Esaslar", yürürlüğe girme tarihi olarak bildirilen 22 Ağustos'a günler kala ortaya çıkan yeni bir "taslak"la revize edildi. Yeni taslağı Altıparmak ve Akdeniz değerlendirdi.
Ekin KARACA
ekin@bianet.org
İstanbul - BİA Haber Merkezi
05 Ağustos 2011, Cuma

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanlığı'nın (BTK) internet sayfasından yapılan duyuruda, 22 Ağustos'ta yürürlüğe girmesi planlanan ve "İnternette filtre uygulaması" olarak da anılan "İnternetin Güvenli Kullanımına İlişkin Usul ve Esaslar"ın, üç ay ertelenerek 22 Kasım'da uygulamaya konacağı açıklandı.

Ayrıca duyuruda, 22 Ağustos'ta yürürlüğe girmesi planlanan yönetmelikte bazı değişiklikler yapılarak yeni bir "Güvenli İnternet Hizmetine İlişkin Usul ve Esaslar" taslağı hazırlandığı ifade edildi.

Buna göre, "Aile profili", "Çocuk profili", "Yurtiçi profili" ve "Standart profil" olarak dört ana başlık altında toplanan filtre uygulamaları ikiye düşürülerek sadece "Aile profili" ve "Çocuk profili" adında iki filtre kalması kararlaştırıldı.

Karar, 10 gün süreyle kamuoyunun görüşü alınarak tartışıldıktan sonra 22 Ağustos'ta yürürlüğe girecek ve üç aylık deneme döneminin ardından 22 Kasım'da uygulanmaya başlayacak.
"Davanın Danıştay'a taşınmasının doğruluğu kanıtlandı"

Konuyla ilgili olarak Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Kerem Altıparmak ve Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yaman Akdeniz, hazırlanan taslağı bianet'e değerlendirdi.

Hazırlanan yeni taslağın, bianet'in internet filtresi yönetmeliğini Danıştay'a taşımasının ne kadar doğru olduğunu gösterdiğini söyleyen Akdeniz, "İnternet filtresi uygulamasının çok iyi bir sistem olduğunu savunuyorlardı; bunun bir sansür uygulaması olmadığını savunuyorlardı. Şimdi ne değişti?" diye sordu.
"Sansür yok diyorlardı..."

Devlet yetkililerinin aylarca toplantılar yaptıklarını, sivil topluma yüklendiklerini, basın bültenleri yayınladıklarını ve bunun sansür olmadığını savunarak, hiç geri adım atmadan bir sürü şey söylediklerini ifade eden Altıparmak ise, BTK'nın karşılarına şimdi farklı bir sistemle çıktığını, ancak bu değişiklikle ilgili hiçbir açıklama yapmadıklarını söyledi.

Yapılan bu değişiklikte bianet'in internet filtresi uygulamasını Danıştay'a taşımasının rolü olabileceğini söyleyen Altıparmak, bu bakımdan bianet'in açtığı davanın altının çizilmesi gerektiği görüşünde.
"Taslak yürürlüğe girerse önceki yönetmelik kalkar"

Yeni taslağın içinde daha önceki usul ve esasların ne olacağına dair bir hüküm olmadığını söyleyen Altıparmak, ancak hukuken 22 Ağustos'ta yeni taslağın yürürlüğe girmesi durumunda bir öncekinin iptal edilmiş olacağını söyledi.

Bir öncekinden farklı olarak yeni taslakta erteleme kuralının olmadığını söyleyen Altıparmak, bu uygulamanın muhtemelen yürürlüğe gireceğini ama 22 Ağustos-22 Kasım arasında bir test uygulama süresi olacağına dikkat çekiyor.
Taslağın olumlu yanları

Yaman Akdeniz ve Kerem Altıparmak, "Güvenli İnternet Hizmetine İlişkin Usul ve Esaslar" hakkında "olumlu" ve "olumsuz" düzenlemeleri şöyle sıraladı:

* Eski yönetmelikte, bu filtreleme sisteminin dışında kalmak gibi bir şans yoktu. Şimdi ise sadece çocuk ve aile profili olmak üzere iki profil kalmış. 5. madde diyor ki: "Mevcut abonelerin internet erişim hizmetinde bir değişiklik olmayacak." Standart paket de olmadığı için bu sistemin dışında kalmak isteyen, iki paketten birini almayarak filtre dışında kalabilir.

* Standart ve Yurtiçi paketlerin kalkmış olması çok önemli. Attıkları bu adım, standart paketin mevcut durumdan farklı bir filtreleme yöntemi olduğunu kabul ettikleri anlamına geliyor.

* 5. maddeye göre, "Güvenli İnternet Hizmetini talep etmeyen abonelerin mevcut internet erişim hizmeti, herhangi bir değişiklik olmaksızın sunulmaya devam eder." ifadesine yer vermeleri hem önemli hem de bir öncekinde ciddi problemler olduğunun göstergesi.

* Bir önceki yönetmeliğin 11. maddesinde "Filtreyi aşmak isteyenleri engellemek için servis sağlayıcılar çalışma yapacaklar ve aşmak isteyenler kuruma bildirecekler" deniyordu. Bu ifadeler yeni taslaktan tamamen kaldırılmış durumda.

* Eski 9. madde, servis sağlayıcıların kuruma kaç kişinin hangi paketi kullandığı gibi bilgileri vermesini öngörüyordu. Yeni taslakta bu da kaldırıldı.
Taslağın olumsuz yanları

* Taslaklar, yönetmelikler hazırlıyorlar ama hala daha ortada yasa falan yok. 22 Şubat'ta çıkardıkları yönetmelik gibi bunun da hukuki temeli yok.

* "Güvenli İnternet Hizmeti Çalışma Kurulu" diye bir kurul kuruluyor. Bu kurulun özerkliğini güvence altına alacak hiçbir veri yok. Karar alacak mekanizmanın bağımsız ve özerk olması gerekir.

* Bu kurulun tespit ettiği ilkeler çerçevesinde güvenli internet hizmetlerinin sunumu kapsamında kullanılacak kriterler kurum tarafından belirlenecek. Hiç bilmediğimiz 11 kişi ilkeleri belirleyecek. Belirleyeceği ilkelerin üst sınırının ne olduğu belli değil. Her konuyu ilke haline getirebilir. Muzır Neşriyattan Koruma Kurulu da böyle ilkeler belirliyor ve kitaplar sansürleniyor. Bunların ilkeleriyle de internet sansürlenecek.

* Kararlara itiraz edebileceğimiz söyleniyor. Ama itirazların ne şekilde değerlendirileceğine dair ne bir ölçüt var, ne bir süre var; ne de itirazın olumsuz değerlendirilmesi durumunda ne yapılacağına dair bir bilgi var. Yasaklamayı yapan birime itiraz edeceksin, aynı birim cevap verecek. Ama ne kadar süre içinde verecek? Neye evet, neye hayır diyecek; bunların hiçbiri yok.

* Bu henüz taslak. Yani, yürürlükte değil ve 10 gün boyunca görüşülecek. 10 gün sonunda kararlarını değiştirebilirler.

* Ben aile profili istiyorum dediğim zaman kendi dünya görüşüme göre, belli sitelere erişim olmasını bazısına da olmamasını isteyebilmeliyim. Ancak bu mümkün değil. Ben aile profilini seçtiğim zaman bunu toptan engelliyorlar ya da serbest bırakıyorlar. (EKN)

---

Ben de bugün Çalar Saat programını izlerken öğrendim internet de doğruladı Smile her şekilde Kasım'a kadar vaktimiz var Smile
BlackWargreymon
Usta Digimon Eğitmeni
Usta Digimon Eğitmeni
BlackWargreymon

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 3036
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 18/06/09
Yaş Yaş : 26
Nereden Nereden : Dark Area

MesajKonu: Geri: İnternet Filtresi Hakkında! (Okuyun :D)   İnternet Filtresi Hakkında! (Okuyun :D) Icon_minitimePtsi 08 Ağus. 2011, 19:49

Hangisini okuyalım kanka? Very Happy
http://digimontr.forumotion.com/
Akherousia
Digimon Eğitmeni
Digimon Eğitmeni
Akherousia

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 2158
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 11/07/09

MesajKonu: Geri: İnternet Filtresi Hakkında! (Okuyun :D)   İnternet Filtresi Hakkında! (Okuyun :D) Icon_minitimePtsi 08 Ağus. 2011, 20:13

Açıkçası bu filtre haberi ilk çıktığı zaman bayağa atarlanmıştım. Olayın maksat ''çocuklar korunsun'' olmadığı apaçık ortadaydı. Zaten nedense memleketimizde interneti öcüymüş gibi gösterme onu bir şekilde kısıtlama girişimleri var.

Bundan 5-6 sene öncede gençler satanistlerin cirit attığı sitelerde dolaşıp bilmem neler yapıyor diye haberler yapıp interneti suçluyorlardı, o zamanlarda bir çok site engellenmişti. Ama sonra bunların hepsi kalktı.

Ardından düşünce özgürlüğü bilmem ne diyerek bir şeyler yapmaya çalıştılar. Herkes olur olmadık şeyler yazıyor falan filan dediler, sınır koyulmalı diye haberler yaptılar. Bu da işlemedi. En son şimdi filtre olayı getirdiler, madem bu milleti severek internetten uzaklaştıramıyoruz bizde zorla uzaklaştırırız diye kendilerince kuralları dayadılar. Bunun bir kaç ay önceden haberini kasti olarak sızdırdıklarını düşünüyorum. Milletin nabzını yokladılar. Eğer birden bu filtre olayı konulsaydı muhtemelen bayağa olaylar olacaktı. Ki konulmadan da oldu. Onlarında amacı bu tepkiyi görmekti. Sanırım tahmin ettiklerinden fazla bir tepki geldi ki şimdi sonuç olarak hem o sözde filtre uygulaması 3 ay ertelendi hem de ''herkesin kullanmak zorunda olacağı'' paket geri çekildi. Haberde de yazdığı gibi aile ve çocuk paketleri kaldı.

Başta demiştim ya, sözde çocukların güvenliği için yapılıyor bunlar. Bundan başka saçma bir bahane olamaz. Çocukların ''zararlı sitelere'' (anladınız siz onu =P) girmesini engelleyen zirilyon tane bedava program var. Onların birini kurarsanız gayet güzel çocuğunuzu korursunuz. Bazı yerlerde görmüştüm, çoğu ailede anne baba bilgisayar kullanmasını bilmiyor o nasıl olacak diye yazılar vardı. Ben eminim ki o ailelerin akrabalarından illa ki birileri bilgisayarla ilgilidir. Ve istenirse o kişi o programı kuracaktır.

Sonuç olarak hiç kimse benim gireceğim siteleri benim adıma belirleyemez. Ben istersem beyaz sitelere de girerim kara sitelere de. Bu sadece beni ilgilendiren bir durumdur. Hangi siteden yarar veya zarar alacağımın mantığına çoktan sahip oldum ben. Ve bu paketlerden birini alacağımı hiç sanmıyorum. Varsın güvensiz internet kullanayım.

Ama elbette bu filtre olayı son icraatları olmayacak. Daha bakalım kim bilir neler icat edecekler bizi internetten soyutlamak için.

Sphynxinator
Grafiker
Grafiker
Sphynxinator

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 529
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 22/11/09
Yaş Yaş : 29
Nereden Nereden : Antalya

MesajKonu: Geri: İnternet Filtresi Hakkında! (Okuyun :D)   İnternet Filtresi Hakkında! (Okuyun :D) Icon_minitimePtsi 08 Ağus. 2011, 20:26

Aynen Akherousia, aklımı okumuşsun resmen. Aslında şimdi daha iyi oldu gibi görünüyor da, aslında olmadı. Şimdi bi anda yapmak yerine yavaş yavaş sansürleyecekler siteleri. Yasaklı siteleri tekrar açacaklarını sanmıyorum...
omegamon
Mega(Son Seviye)
Mega(Son Seviye)
omegamon

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 878
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 22/12/09
Yaş Yaş : 24

MesajKonu: Geri: İnternet Filtresi Hakkında! (Okuyun :D)   İnternet Filtresi Hakkında! (Okuyun :D) Icon_minitimePtsi 08 Ağus. 2011, 20:31

bizim site güvenli okulda bile giriliyo ki bizim okulada çoğu site yasak
Akherousia
Digimon Eğitmeni
Digimon Eğitmeni
Akherousia

MesajKonu: Geri: İnternet Filtresi Hakkında! (Okuyun :D)   İnternet Filtresi Hakkında! (Okuyun :D) Icon_minitimePtsi 08 Ağus. 2011, 20:46

Sphynxinator demiş ki:
Aynen Akherousia, aklımı okumuşsun resmen. Aslında şimdi daha iyi oldu gibi görünüyor da, aslında olmadı. Şimdi bi anda yapmak yerine yavaş yavaş sansürleyecekler siteleri. Yasaklı siteleri tekrar açacaklarını sanmıyorum...

Bu standart pakkette hali hazırda kapalı sitelere giriş için DNS değiştirme ve vtunnel gibi sitelerden giriş yasak diye bir madde vardı. Bu paketin iptal olmasıyla bu da otomatikman kalktı. Her siteye erişebiliriz ama olaya şu mantıkta baktığımızda, DNS değiştirme, vtunnel gibi sitelerle erişmek sadece kişinin kendini kandırması oluyor bir yerde. Sen her ne kadar o an giriyor olsanda o site özünde ulaşılmaz olarak duruyor. Bu paket için yapılan tepkiler bir yana, biraz da ''yok yere'' kapanan siteler için yapılsa çok daha iyi olabilir. Şu ana kadar devlet tarafından erişimi engellenen sitelere bakıldığında çoğu cinsel içerikili siteler olsa da içlerinde kapanamaması gereken sitelerde mevcut. Upload siteleri, haber siteleri vb... Bunlar içinde bir şeyler yapılsa daha iyi olabilir. Ama pek yapılacak gibi görünmüyor. Çünkü bir şekilde girebildiğimiz için pek önemsemiyoruz... Kötü olan da bu.

Sphynxinator
Grafiker
Grafiker
Sphynxinator

MesajKonu: Geri: İnternet Filtresi Hakkında! (Okuyun :D)   İnternet Filtresi Hakkında! (Okuyun :D) Icon_minitimePtsi 08 Ağus. 2011, 21:13

Evet çok doğru düşünüyosun. "Nasıl olsa DNS vaaaarr, kapanırsa kapansıın" diyenlerden olmaman beni sevindirdi. ^_^ Nası yasaklamışlarsa artık DNS ile de girilmiyo bazı sitelere. Bence devletin hangi sitelere girip girmememiz gerektiğini kendi seçmesi çok saçma. Ben hangi sitelere girip girmeyeceğimi bilmiyor muyum sanki. Zaten eğer çocuk düzgün yetişmişse hangi sitelere girip girmeyeceğini bilir ayrıca. Aile filtresi falan da saçma bence. Merak ediyosa girebilir, merak doğal bir şey değil mi. Zaten çocuk 5-6 yaşlarında falansa da internette yaptığı şey flash oyun oynamak falandır. Onun da başında durur zaten ailesi, eğer ilgili bir aile ise.
Examon
Digimon Eğitmeni
Digimon Eğitmeni
Examon

MesajKonu: Geri: İnternet Filtresi Hakkında! (Okuyun :D)   İnternet Filtresi Hakkında! (Okuyun :D) Icon_minitimePtsi 08 Ağus. 2011, 21:59

Ben de yorum yapacaktım ama ikiniz de diyeceklerimin hepsini saydınız Smile

Evet bu baskı son derece sinir bozucu. Aillerin suçu ir yerde. Çocuğuyla ilgilense ebeveyn abuk subk sitelere girmez yası yetmediği kadar... ONdan sonrası zaten adamın kendi icdanına kalmış bişey. Sorumsuzluk ve Soyutlama'nın örneklerinden birini görüyoruz...

(Bu arada söylemeden geçemiycem Akhero uzun zamandır ilk kez gülen surat olmayan bir mesajını gördüm tedirginim şu an Razz)
MERT12
Digital Dünya Sahibi
Digital Dünya Sahibi
MERT12

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 2436
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 07/04/09
Nereden Nereden : Digital Dünyadan

MesajKonu: Geri: İnternet Filtresi Hakkında! (Okuyun :D)   İnternet Filtresi Hakkında! (Okuyun :D) Icon_minitimePtsi 08 Ağus. 2011, 22:27

Arkadaşlar 22 ağustosta olacaktı bu iş.onun için bu sitede gidecekti ... dns ayarları değiştirelemeyeceği için... erltleenmesi iyi olmuş..

Bende o zaman digimontr.com domainin devam ettiriyim ?
https://digimontr.yetkinforum.com
Akherousia
Digimon Eğitmeni
Digimon Eğitmeni
Akherousia

MesajKonu: Geri: İnternet Filtresi Hakkında! (Okuyun :D)   İnternet Filtresi Hakkında! (Okuyun :D) Icon_minitimeSalı 09 Ağus. 2011, 08:08

Sphynxinator demiş ki:
Evet çok doğru düşünüyosun. "Nasıl olsa DNS vaaaarr, kapanırsa kapansıın" diyenlerden olmaman beni sevindirdi. ^_^ Nası yasaklamışlarsa artık DNS ile de girilmiyo bazı sitelere. Bence devletin hangi sitelere girip girmememiz gerektiğini kendi seçmesi çok saçma. Ben hangi sitelere girip girmeyeceğimi bilmiyor muyum sanki. Zaten eğer çocuk düzgün yetişmişse hangi sitelere girip girmeyeceğini bilir ayrıca. Aile filtresi falan da saçma bence. Merak ediyosa girebilir, merak doğal bir şey değil mi. Zaten çocuk 5-6 yaşlarında falansa da internette yaptığı şey flash oyun oynamak falandır. Onun da başında durur zaten ailesi, eğer ilgili bir aile ise.

Aynen katılmaktayım. Very Happy

War-Greymon demiş ki:
Ben de yorum yapacaktım ama ikiniz de diyeceklerimin hepsini saydınız Smile

Evet bu baskı son derece sinir bozucu. Aillerin suçu ir yerde. Çocuğuyla ilgilense ebeveyn abuk subk sitelere girmez yası yetmediği kadar... ONdan sonrası zaten adamın kendi icdanına kalmış bişey. Sorumsuzluk ve Soyutlama'nın örneklerinden birini görüyoruz...

(Bu arada söylemeden geçemiycem Akhero uzun zamandır ilk kez gülen surat olmayan bir mesajını gördüm tedirginim şu an Razz)

Sansürün her türlüsüne karşı olduğumdan biraz da atarlanma moduna girince böyle oldu, doğaldır. Very Happy

DigimonTR demiş ki:
Arkadaşlar 22 ağustosta olacaktı bu iş.onun için bu sitede gidecekti ... dns ayarları değiştirelemeyeceği için... erltleenmesi iyi olmuş..

Bende o zaman digimontr.com domainin devam ettiriyim ?

Şimdiki pakete göre yine şu an nasıl kullanıyorsak öyle kullanmaya devam edecez, ama oldu da son dakikalarda bir değişiklik olur o zaman .com'a geçmek mantıklı olacaktır. Very Happy

Sphynxinator
Grafiker
Grafiker
Sphynxinator

MesajKonu: Geri: İnternet Filtresi Hakkında! (Okuyun :D)   İnternet Filtresi Hakkında! (Okuyun :D) Icon_minitimeSalı 09 Ağus. 2011, 12:50

Siteyi .com'lu mu yapıcaz? Vay be. Very Happy Nasıl yapıyosunuz, parayı nereden buluyosunuz ki? Very Happy Konu çok sapmasın da.
MERT12
Digital Dünya Sahibi
Digital Dünya Sahibi
MERT12

MesajKonu: Geri: İnternet Filtresi Hakkında! (Okuyun :D)   İnternet Filtresi Hakkında! (Okuyun :D) Icon_minitimeSalı 09 Ağus. 2011, 15:08

zaten sitemiz .com 'lu www.digimontr.com
Sphynxinator
Grafiker
Grafiker
Sphynxinator

MesajKonu: Geri: İnternet Filtresi Hakkında! (Okuyun :D)   İnternet Filtresi Hakkında! (Okuyun :D) Icon_minitimeSalı 09 Ağus. 2011, 15:27

Ben "http://digimontr.forumotion.com"den giriyorum. Very Happy
MERT12
Digital Dünya Sahibi
Digital Dünya Sahibi
MERT12

MesajKonu: Geri: İnternet Filtresi Hakkında! (Okuyun :D)   İnternet Filtresi Hakkında! (Okuyun :D) Icon_minitimeSalı 09 Ağus. 2011, 16:13

sen bilirsin ikisindende giriliyor zaten Smile
Erginksk
Profesyonel Digimoncu
Profesyonel Digimoncu

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 2298
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 26/08/10
Yaş Yaş : 27

MesajKonu: Geri: İnternet Filtresi Hakkında! (Okuyun :D)   İnternet Filtresi Hakkında! (Okuyun :D) Icon_minitimeSalı 16 Ağus. 2011, 19:16

Arıhan-sama diyorum başka bir şey demiyorum Arıhan kankam benim gönlüme su serptin daha ne diyeyim Very Happy
Examon
Digimon Eğitmeni
Digimon Eğitmeni
Examon

MesajKonu: Geri: İnternet Filtresi Hakkında! (Okuyun :D)   İnternet Filtresi Hakkında! (Okuyun :D) Icon_minitimeÇarş. 17 Ağus. 2011, 14:52

Saol Smile

İnternet Filtresi Hakkında! (Okuyun :D)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» İnternet Filtresi Yürürüğe Girdi
» Konu Açarken Burayı Okuyun Lütfen !!!
» Telefon Mesajı Yoluyla Dolandırıcılık (Lütfen Okuyun ve Kanmayın!!!)
» İnternet Download Manager
» Sitenin adı hakkında...